В Івано-Франківську Глава УГКЦ освятив новозведений корпус «Клініки святого Луки»

14 лютого, 17:42
Суспільство
В Івано-Франківську Глава УГКЦ освятив новозведений корпус «Клініки святого Луки» - фото 1
У вівторок, 14 лютого, Глава УГКЦ Святослав у межах архипастирського візиту до Івано-Франківська освятив новозведений корпус Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки».

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Чин освячення здійснив Глава УГКЦ у співслужінні архиєпископа і митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина, митрополита Ігоря Возьняка, митрополита Бориса Ґудзяка, владики Йосафата Мощича та єпископа-номінанта Миколи Семенишина.

Блаженніший Святослав звернувся до присутніх із вітальним словом.

«Сучасна клініка сьогодні вкрай необхідна для нашого народу, - сказав він. - Це Божа воля розпочати роботу закладу після стількох років праці саме у важкий час війни. Люди, які, можливо, не мали змоги отримати медичну допомогу деінде, отримають її тут на найвищому рівні».

Патріарх підкреслив, що «Клініка святого Луки», це плід Вселенської Католицької Церкви й усіх жертводавців спільно з благодійниками та працівниками.

Він підніс символічний подарунок для клініки — ікону святого апостола Луки, на честь якого вона названа, і вручив подячну грамоту за сумлінну працю віце-економу Івано-Франківської архиєпархії о. Віталію Максиміву, котрий доклав чимало зусиль задля творення «Клініки святого Луки».

Відкриття клініки привітали також і представники влади.

Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА, відзначила комплексність клініки і подякувала за те, що навіть у такі важкі часи Українська Греко-Католицька Церква знаходить шлях для допомоги простим людям.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків подякував Церкві за своєчасність і допомогу, за підтримку в усі часи й зазначив, що «Клініка святого Луки» творить велику добру справу.

Довідка

Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки» розпочав роботу у вересні 2014 року в Івано-Франківську на вул. Гарбарській, 22.

Засновником клініки стала Івано-Франківська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви. У 2015 році архиєпархія прийняла рішення спорудити поблизу корпусу Івано-Франківської академії Івана Золотоустого нову будівлю для майбутньої «Клініки святого Луки», зважаючи потреби у медичній допомозі, особливо для бідних верств населення, а також велику кількість внутрішньо переміщених осіб, які оселилися в Івано-Франківську. Це значно розширило лікувальні можливості.

У період від 2014 року до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну клініка надавала пільгові й безплатні послуги для соціально вразливих верств населення коштом рефінансування надходжень від платоспроможних пацієнтів. Із 24 лютого «Клініка святого Луки» завдяки старанням архиєпископа та митрополита Володимира Війтишина отримала грантову допомогу від Католицьких Церков і благодійних організацій Заходу на пільгові медичні послуги для соціально вразливих верств населення, що дало змогу значно збільшити кількість таких послуг і пацієнтів.

З березня 2022 року по грудень 2022 року медичний заклад надав 144 000 медичних послуг, його відвідали понад 32 000 пацієнтів, серед яких 4 700 вимушено переселених осіб.