В Івано-Франківську хіротонізували нового єпископа УГКЦ

15.02.2023, 18:35
Католики
В Івано-Франківську хіротонізували нового єпископа УГКЦ - фото 1
У день празника Стрітення Господнього, 15 лютого, у катедральному храмі Воскресіння Христового Івано-Франківська відбулася єпископська хіротонія владики Миколи Семенишина.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Головним святителем став Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав, а співсвятителями — архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин та апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах.

Владика Микола тричі публічно склав визнання своєї віри. Після Чину архиєрейської хіротонії Блаженніший Святослав вручив нововисвяченому єпископу архиєрейський жезл як символ його влади.

Звертаючись до владики Миколи, Глава УГКЦ пригадав три завдання єпископа: проповідувати Боже слово, освячувати Божий народ та керувати - тобто вказувати дорогу.

«Владико, просвітіть світлом Христової надії народ України, який страждає від війни. Той народ, якого покриває темрява, — сила, яка приходить, щоб нас губити, нищити, забрати все. А ви будьте тим світильником, який дає життя, значення, слово Христової істини», — попросив Предстоятель УГКЦ.

Нововисвяченого єпископа УГКЦ також привітав Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

«Наша місія і місія нового владики Миколи — це місія вдячності Ісусові за дар віри та відкуплення. Нехай Господь надихає і благословляє всі ваші помисли та справи, преосвященний Миколо, а Мати Божа і святий Йосиф завжди оберігають», — сказав архиєпископ Вісвальдас.

Опісля владика Микола Семенишин виголосив подячне слово.

«Сьогодні складаю подяку тому, хто дав мені силу — Ісусові Христові, бо Він визнав мене вірним, поставивши на службу», — цими словами апостола Павла владика Микола подякував Господеві за дар свого життя та священнослужіння, а також батькам, рідним, святителям, Блаженнішому Любомирові та Святославові, духовним наставникам, співбратам у єпископстві і священстві й усім присутнім на його архиєрейській хіротонії.