В Івано-Франківську стартував XIII Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях»

09.01.2022, 18:08
Культура
В Івано-Франківську стартував XIII Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях» - фото 1
Урочистою ходою з різдвяними шопками і зірками розпочався XIII Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях» в Івано-Франківську .

Колони учасників святкової ходи рушили до центрального міського Вічевого майдану від храмів Царя Христа, Різдва Христового, катедрального собору Святого Воскресіння УГКЦ, Покрова Пресвятої Богородиці ПЦУ.

В Івано-Франківську стартував XIII Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях» - фото 85185

Як розповіли організатори кореспондентці РІСУ Наталії Палій, до участі в ході запросили як колективи, так іцілі родини. Кожен міг долучитися до дійства навіть з найменшою родинною різдвяною шопкою чи зіркою.

Сотні учасників святкової ходи з шопками і зірками, які символізують Різдво, виконаними у традиційній і ультрасучасній традиціях, зібралися в центрі міста. З центральної сцени їх вітав митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин, представники духовенства і влади, мистецькі колективи.

В Івано-Франківську стартував XIII Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях» - фото 85186

Участь у заході взяли також освітяни. Кожен заклад освіти Івано-Франківська, а їх є 124, виготовив різдвяну зірку. Про це розповіла заступниця департаменту освіти і науки Івано-Франківського МВК Наталія Микула:

"Загальноосвітні заклади, позашкільної освіти, профтехосвіти, педколективи вирішили долучитися до цього фестивального заходу. Ми традиційно щороку підтримуємо його. Це дуже важливо, оскільки Різдво є одним з тих свят, яке об’єднує українців, дає відчуття, що ми єдиний народ і у нас сильна потужна нація зі своїм не тільки фольклором, але помислами - патріотичним духом. Це надзвичайно об’єднує нас усіх».

Дитяча хореографічна школа Івано-Франківська теж мала свою цікаву шопку. «Ми любимо українські колядки і захотіли прийти, поколядувати, долучитися до урочистої ходи з шопками і зірками, - ділиться одинадцятирічна Надійка. – Вдома ми завжди святкуємо Різдво з родиною. Вона у нас велика. Свята вечеря є улюбленою, ми завжди маємо спільну родинну молитву».

В Івано-Франківську стартував XIII Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях» - фото 85187

Сучасний мистецький підхід до шопки продемонстрував Івано-Франківський Центр Сучасного Мистецтва. Як поділився його директор і автор шопки Андрій Шнайдер – саме таке своє бачення класичного біблійного сюжету він втілив у пінопласті.

В Івано-Франківську стартував XIII Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях» - фото 85189

З Узина зі своєю шопкою і зіркою приїхав народний аматорський колектив «Горицвіт» народного дому. «Ми пропагуємо наші звичаї, колядки, притаманні лише для нашого села, - ділиться староста села Узин, учасниця колективу Оксана Шалаута. – Символи Різдва, з якими приїхали сьогодні, беремо з собою скрізь, куди їздимо зі своїми мистецькими програмами».

Цікавинкою різдвяного фестивального дійства стала «жива шопка». Створила її група Mime “IF” учасниками якої є актори Івано-Франківського обласного муздрамтеатру.

В Івано-Франківську стартував XIII Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях» - фото 85188

Фестиваль «Коляда на Майзлях» триватиме до 14 січня в Івано-Франківському храмі Царя Христа. Його учасниками стануть колективи з різних куточків України і з-закордону.