В Івано-Франківську відбулася молитовна акція на підтримку традиційних християнських цінностей
За словами організаторів заходу (викладачі християнськоі етики та отці-василіани (УГКЦ)), зараз існує реальна загроза існуванню інституту сім’ї.
Присутні протягом години молилися вервицю до Богородиці в наміренні за збереження споконвічних християнських цінностей в Україні і світі.
«Ми з отцями і вірними вирішили приєднатися до цієї молитви за родину – християнську, за християнські цінності у нашій державі. Оскільки, вже не вперше отримуємо навіть на законодавчому рівні від центральної влади сигнали про спроби руйнування інституту сім’ї у своїй основі, - пояснює ігумен монастиря отців василіан, настоятель парафії Царя Христа в Івано-Франківську отець Йосафат Хаймик. - Також хочемо молитися, щоб припинилася ганебна практика сурогатного материнства, щоб уряд повернув можливість вивчати у школах і навчальних закладах предмет «Християнська етика». Хочемо молитися і проти гендеризму як ідеології, яка ніби-то бореться за рівні права, але насправді є підміною понять та молимося проти підписання «Стамбульської конвенції». Це є усім тим, що спонукає нас, як християн, не мовчати».
Багатодітна мама Ольга Загайкевич теж хвилюється за те, щоб майбутні покоління жили у державі, в якій захищають інтереси традиційної християнської родини:
«Я вважаю, що кожна мама і кожен тато повинні зараз якомога більше молитися, бо над Україною і, зокрема, над українською родиною нависла велика небезпека. Ми зараз маємо страшні виклики, як от - «Стамбульська конвенція», яка має на меті, власне, знищити християнську сім’ю, просування гендерної ідеології в усі ділянки нашого життя, починаючи з освіти, а також у політику, право, подружнє, родинне життя. Тому не маємо мовчати а, як батьки, повинні пам’ятати про свої дітей, бо мені зовсім не байдуже - що моя дитина вивчатиме в школі і хто її вчитиме».
Батько двох дітей, громадський активіст Василь Лейбюк вважає - молитва є головним для того, щоб запобігти новим загрозам, які зараз є реальні для України, християн і родин. Тому, на його переконання, необхідно не допускати впровадження гендерної ідеології та за прикладом сусідньої Польщі також зберегти викладання християнської етики в навчальних закладах, адже, школа теж є важливою ланкою у вихованні справжніх моральних цінностей.
Світлана Сміх виступає за збереження християнських цінностей і обов’язкового викладання предмету «Християнська етика» в школі, адже, є фаховим науковцем і педагогом.
«Наші такі молитовні стояння засвідчують, що ми виступаємо за християнські цінності. Ми не є проти якихось конкретних людей, ми – проти гріха. Виступаємо за цінності, які об’єднують сім’ю, Україну і усіх людей і за те, що є найголовніше – гідність, свобода і любов, яка є вища понад усі толерантності. І коли говоримо про любов до ворога, то це означає, що молимося про його навернення. 13 число означає дату, коли Богородиця у Фатімі молилася, зокрема, за навернення Росії. А ми зараз маючи нові виклики, повинні молитися за навернення людей, які не усвідомлюють своєї відповідальності за долю українського народу в сучасності і у майбутньому. Маємо кожен у своїй родині і спільноті шукати те, що нас об’єднує. Насправді – це Христос. Отже, усі християнські спільноти, які долучилися до молитовного стояння розуміють – нас більше об’єднує, ніж роз’єднує і саме це допоможе будувати Україну».
В планах організаторів проводити молитовні стояння кожного місяця 13 числа.
Про це РІСУ повідомила Наталія Палій.