В Ізраїлі рабина звинуватили в тому, що він християнський місіонер

29 квітня, 17:31
Світові
У Єрусалимі рабина однієї з ортодоксальних єврейських громад звинуватили в тому, що він християнський місіонер із Нью-Джерсі. Сам чоловік заперечує звинувачення.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на Times of Israel.

Представники організації «Бейнейн», які контролюють місіонерську діяльність у Ізраїлі, заявили, що вже декілька років стежать за чоловіком. За їхніми словами, він носив традиційний ультраортодоксальний одяг і навіть проводив обрізання та церемонії одруження для єврейських пар.

Як пише The Guardian, чоловік зацікавив організацію ще у 2014 році, але зник. Проте згодом він з'явився з дружиною та дітьми в іншому районі, де асимілювався в ультраортодоксальній громаді.

Родиною знову зацікавилися після того, як декілька років тому дружина рабина потрапила з раком до лікарні та розповідала знайомим неправдиві речі. За даними «Бейнейн», жінка казала, що її батьки пережили Голокост, але в організації виявили, що це не так — виявилось, що християнська сім'я нібито підробила документи, щоб переїхати з Нью-Джерсі (США) до Ізраїлю.

В ефірі одного з ізраїльських телеканалів рабин відкинув звинувачення проти нього. За його словами, він народився євреєм, і попри те, що справді був місіонером був 7-8 років тому, нині вже покаявся.

В Ізраїлі розглядають навернення євреїв у християнство як загрозу відносно невеликому населенню та світовій діаспорі, а також демографічній ситуації в країні. Водночас закони країни не забороняють навернення в нову релігію — лише забороняється проповідувати їх людям до 18 років без згоди батьків або пропонувати матеріальні подарунки в обмін на зміну релігії.