В Криму пройшли обшуки у мечеті та у представників мусульманської громади «Ескі Кирим»

29 лютого, 12:41
Держава
В Криму пройшли обшуки у мечеті та у представників мусульманської громади «Ескі Кирим» - фото 1
У місті Старий Крим і селі Журавки в окупованому Криму пройшли обшуки у кримських татар щонайменше за п’ятьма адресами.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність».

За повідомленням, силовики прийшли до будинку активіста Ленура Якубова, імама незалежної мусульманської громади «Ескі Кирим» Ізета Сайфулліна, її голови Ідріса Юрдамова, Шевкета Киямова, а також у мечеті Старого Криму.

Якубова і Сайфуліна доправили до будівлі відділення МВС Росії у селищі Кіровське. До них не пускають адвоката Еміля Курбедінова.
«Стою біля входу в будівлю поліції у Кіровському. На прохідній. Дзвонить черговий – не може комусь додзвонитися. Тут вони чи ні – не каже», – повідомив він «Кримській солідарності».

Подробиці й причини обшуків і затримань поки що невідомі.

Після окупації Криму російські силовики почали регулярно чинити тиск на кримських татар, що живуть на півострові. Так, 22 лютого в Джанкої в будинку правозахисниці й журналістки Лутфіє Зудієвої пройшов обшук. Її затримали і відвезли до центру протидії екстремізму (Центр «Е») у Сімферополі. Чоловік Зудієвої Сейтасан Чикієв розповів, що силовики під час обшуку показали ухвалу суду про «обстеження» приміщення у адміністративній справі про «зловживання свободою масової інформації».