В Криму УПЦ вже давно перейменувала себе в РПЦ і ніхто не протестує, - богослов

В Криму УПЦ вже давно перейменувала себе в РПЦ і ніхто не протестує, - богослов - фото 1
Кандидат богословських наук, викладач богословської академії ПЦУ, Костянтин Москалюк на своїй сторінці в Фейсбуці, опублікував фото офіційних бланки єпархії так званої «УПЦ» в окупованому Криму за 2012 і 2021 роки.

Про це повідомляє Інформаційний навігатор.

На бланках видно, як згадка про «Українську Православну Церкву» зникла в 2021 році, зате чітко вказано про Московський Патріархат.

В Криму УПЦ вже давно перейменувала себе в РПЦ і ніхто не протестує, - богослов - фото 75402

«Черговий приклад того, як Московський Патріархат в Україні поважає і сумлінно виконує "закони" окупантів в Криму, а назву «Українська Православна Церква» зі свого офіційного бланку митрополит Лазар просто тихенько викинув. Там також не говорять «ми поза політикою», адже ця лукава теза призначена для підключення на підконтрольних України територіях, щоб хоч якось прикрити факт невизнання російської агресії і окупації», - написав богослов.

В Криму УПЦ вже давно перейменувала себе в РПЦ і ніхто не протестує, - богослов - фото 75401

Він зазначив, що в Києві можна побачити організовані «молитовні» мітинги МП, на яких виступають проти, нібито «порушення свободи совісті». А насправді проти цілком природної вимоги - привести назву цієї релігійної організації у відповідність до Закону України та до об'єктивної реальності.

«У Криму Московський Патріархат самостійно і добровільно викидає все українське, а в Києві активно виступає проти того, щоб просто вказати в своїй назві правду. Тобто, українське найменування їм потрібно тільки там, де немає російської окупаційної «влади», а там де вона є, потреба в цій назві чомусь відразу зникає. Принциповість, послідовність і стояння за правду. Не інакше», - іронізує Костянтин Москалюк.

«Прояви української національної ідентичності там можна без розбору назвати «фашизмом» і «неонацизмом», при цьому спокійно освятити ракети окупантам, висвятити на чергового єпископа відвертого коллаборанта і просто всіляко підтримувати «велич Росії», незважаючи на тисячі убитих з її вини. Головне при цьому не забувати постійно, підкреслювати, що це ніби і є «справжня Українська Церква»», - підсумував богослов.

На офіційному сайті Кримської і Сімферопільської єпархії теж не вказується приналежність до УПЦ МП.