В Криму "відпрацьовують неофітів": Поліцейські залякували дружину політв’язня

В Криму "відпрацьовують неофітів": Поліцейські залякували дружину політв’язня - фото 1
Працівники російської поліції намагалися "опитати" дружину кримського політв’язня Вадима Сірука – Ганну Богачову. Заявили, що є наказ "відпрацювати неофітів"

Білий легковик без написів "поліція" під’їхав до будинку Богачової. В автівці були двоє людей: чоловік та жінка. Остання запропонувала Ганні сісти на заднє сидіння для опитування. Першим питанням було, чи перебуває Ганна в якихось релігійних організаціях. На вимогу кримчанки пояснити, з чим пов’язане опитування, прибулі пояснили, що є наказ "відпрацювати неофітів", таке само формулювання було в їхніх паперах. "У паперах було написано про якісь заходи, і по різних районах – списки людей-неофітів", – розповіла Ганна.

Про це повідомляє Depo.Крим із посиланням на ГО "Кримська солідарність".

Неофітами називають новонавернених в якусь релігію людей, що саме мали на увазі поліцейські, не пояснюється.

У списку Ганна побачила прізвища своє та чоловіка, а також два незнайомі їй прізвища. Богачова відмовилася давати поліцейським будь-які пояснення. На це їй відповіли завуальованою погрозою, що до неї приїдуть представники МВС і будуть спілкуватися. Жінка також додала: прибулі поліцейські не знали, що її чоловік перебуває у колонії.

Анна Богачова – російська мусульманка. Вона прийняла Іслам дев’ять років тому за власним бажанням, вісім років тому вийшла заміж за українського мусульманина Вадима Сірука. Чоловік прийняв Іслам за чотири роки до одруження з Ганною. Сірук у 2019 році був засуджений Південним окружним військовим судом в Ростові-на-Дону до 12 років ув'язнення як фігурант так званої "справи Хізб ут-Тахрір".