В Мінюсті не змогли дійти згоди щодо розділення території колонії та Гамаліївського Харлампіївського монастиря
В Міністерстві юстиції України відбулася міжвідомча нарада щодо відокремлення пам'ятки архітектури національного значення Собору Різдва Богородиці Гамаліївського Харлампіївського монастиря від території Шосткинської виправної колонії (№ 66) в Сумській області.
Очолила нараду, яка відбулася 25 січня, директор Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції України Наталія Козловська.
Представники різних міністерств, а також заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, протягом трьох годин шукали шляхи як безболісно та з найменшими витратами вивести монастир із території колонії.
За результатами наради жодного рішення прийнято не було, переговори триватимуть і надалі.
Питання відокремлення монастиря від виправної колонії активно обговорюється вже більше року. У серпні 2015 року ініціативна група мешканців Шостки організувала збір підписів під зверненням до Президента України Петра Порошенка із проханням передати всі приміщення Свято-Харлампієвського монастиря Конотопсько-Глухівській єпархії Української Православної Церкви (Московського Патріархату).
Під час місцевих виборів восени 2015 року на цій темі свою передвиборну кампанію в Шостці побудувала політична партія «Блок Петра Порошенка». Зокрема, 24 вересня у місті Шостка з’явилися білборди із символікою партії на фоні фотографії монастиря та гаслом «Волю Гамаліївському монастирю!».
Гамаліївський Харлампіївський монастир – пам’ятка архітектури національного значення, тут похований гетьман Скоропадський з родиною. На території колонії монастир опинився 1962 року, після того, як був переданий Міністерству внутрішніх справ, яке, в свою чергу, перетворило його на колонію суворого режиму №66.