В Обухові пропонують відродити гору Педина як православну святиню

17 жовтня, 11:46
Суспільство
В Обухові пропонують відродити гору Педина як православну святиню - фото 1
Обухівські активісти пропонують розглянути можливість проведення православних Богослужінь на горі Педині в середмісті.

Про це повідомляє “Київський регіон”.

Сьогодні зранку активісти разом з Костянтином Мадзяновський здійснили сходження до Хреста на всім відомій горі в центрі Обухова.

Мета короткого, як сьогоднішній ранковий дощ, походу, полягала в дослідженні території Педини на предмет потенційного включення до церковних Богослужінь, – каже один з активістів Мирослав Чайковський.
За його словами, сьогодні Хрест на горі це радше світський символ Незалежності, встановлений на початку 90-х патріотичною громадськістю.

Разом з тим, дослідження вказує на ймовірне існування на горі сьогодні забутого, але досить потужного колись народно-православного культу.

Про це свідчить низка переказів, зокрема, про те, що свого часу хрест маркував собою могилу однойменного з горою, козака.

Так це чи ні, станом на сьогодні достеменно не скажеш. Втім, ще у 1925 році етнограф (-ка) Новицька в своєму “Щоденнику подорожі до Обухова” розповідає про існувавший тоді в місті культ хреста. Одна з його ознак полягала у тому, що зламаний чи підгнивший хрест місцеві міняли на новий. На основі цього можна припустити, що ще 100 років тому Хрест на Педині відігравав не лише декоративно-символічну, але і релігійну функцію також.

Відтак, пропозиція, котра була проговорена під час відвідання гори була простою – відродити гору як православну святиню, котрою вона, ймовірно, була ще не так давно, додав Мирослав Чайковський.