В Одесі відкрили виставку до 75-ої річниці Львівського псевдособору: «Нічого таємного, що б не стало явним»

12.06.2021, 15:08
Католики
В Одесі відкрили виставку до 75-ої річниці Львівського псевдособору: «Нічого таємного, що б не стало явним» - фото 1
11 червня 2021 року в Одесі відбулась конференція, під час якої відкрили виставку з приводу сумної 75-ї річниці Львівського псевдособору, який оголосив про «ліквідацію» Української Греко-Католицької Церкви шляхом її «возз’єднання» з Російською Православною Церквою.

Про це інформує сайт Синоду єпископів УГКЦ.

Експозиція розміщена у приміщенні бібліотеки ім. М. С. Грушевського в м. Одеса. Доповідачами були: д-р Олег Турій, директор Інституту історії церкви і проректор із зовнішніх зв’язків УКУ та д-р Роман Скакун, заступник директора Інституту історії Церкви УКУ.

Захід розпочався зі слова екзарха Одеського владики Михаїла Бубнія. Архиєрей зазначив, що ця конференція має на меті пролити певне світло на ті сумні події, якими хотіли ліквідувати Українську Греко-Католицьку Церкву. «Згадуючи сьогодні цю подію 1946 року, ми бачимо якою насправді була „радянська тоталітарна система“. Вона забирала найцінніше, що було у людей — це їхню свободу» — зазначив екзарх Одеський.

Виставка «Нічого таємного, що б не стало явним» представляє експозицію, яка розповідає про передумови, методи організації й перебіг цієї насильницької акції сталінського режиму та його каральних органів.

В основі експонатів лежать документи й фотоматеріали з фондів Галузевого державного архіву СБУ, Державного архіву Львівської області, Львівського музею історії релігії, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. Пшеничного, а також архіву Інституту історії Церкви.

«Банери демонструють „невдалу імпрезу“ цього зібрання у Львові, розписаного наперед та передають штучність організації собору. Документи укладено хронологічно і тематично. Також на банерах представленні різні долі учасників „собору“, а також процес відродження Церкви», ‒ розповідають історики.

Експозиція перебуватиме в бібліотеці ім. М. С. Грушевського до 22 червня, де всі бажаючі зможуть ознайомитись із цими матеріалами.