В Одесі відтворили останній шлях Ісуса Христа

06.05.2016, 16:52
В Одесі відтворили останній шлях Ісуса Христа - фото 1
В Одесі, 29 квітня, у Страсну п'ятницю, відбулася IV театралізована постановка «Пасхальна реконструкція». Організатори — Благодійний фонд «Добрий самарянин» і Одеська народна церква.

В Одесі, 29 квітня, у Страсну п'ятницю, відбулася IV театралізована постановка «Пасхальна реконструкція». Організатори — Благодійний фонд «Добрий самарянин» і Одеська народна церква.

Задовго до початку учасники Пасхальної реконструкції переодягалися і гримувалися, приміряли костюми, щоб стати справжніми римлянами-легіонерами або ізраїльтянами ... У БФ «Добрий самарянин» нашили безліч костюмів, тому їх, на щастя, вистачило на всіх — не тільки на учасників, а й на всіх глядачів, хто побажав стати частиною постановки.

Тим часом сквер Гамова, де розташована ОНЦ, перетворився в Єрусалим, з ринком з живими тваринами. Для цього ослика, бичка, овець, кіз і курей привезли з кібуца для переселенців «Добрий самарянин» з с. Маяки.

Римська черепаха по-одеськи

Раптово в імпровізований Єрусалим увірвалися римські легіонери з Одеського клубу реконструкторів «Вексілляція римських військ Нижньої Мезії VEMI». Вони оточили розбійника Варавву. Почався самий справжній бій. Потім була таємна вечеря апостолів, відтворені сцени з євангельських подій Страсної п'ятниці в Єрусалимі, суд Пилата. Він, згідно з біблійним сюжетом, віддав наказ стратити Ісуса Христа. У перервах між сценами ініціатор реконструкції, пастор Одеської народної церкви, віце-президент БФ «Добрий самарянин» Денис Сердиченко коментував те, що відбувається на сцені і зачитував Біблію.

Бій

І ось — Дорога Смерті, по якій Ісус Христос ніс величезний дерев'яний хрест вагою близько 40 кг, а за ним — натовп людей. Натуральні сльози і переживання ... Свої емоції не приховували сотні людей.

Дорога Смерті

«Не чіпайте Його — це наш Спаситель!», «Він врятував мою дочку!» — звучало під час інсценованої Дороги Смерті, якою йшов Ісус Христос, несучи на собі величезний дерев'яний хрест.

«Вперше побувала на такій театралізованій постановці — пробирає до тремтіння, все настільки реалістично, ледве стримувала сльози», — поділилася враженнями 20-річна одеситка Марія Козакова.

Історична реконструкція

Всього ж в інсценуванні задіяно близько 250 учасників.

Завершив Пасхальну реконструкцію випуск білих голубів у небо як символу духу, миру і благополуччя.

Нагадаємо, що костюмована постановка Пасхальної реконструкції дозволяє глядачам поринути в атмосферу подій, що відбувалися в 1 ст. н.е., в Єрусалимі перед Пасхою. Головні герої пасхальної історії — Ісус Христос, Варавва, Пилат, сотник, римські легіонери і численні ізраїльтяни. Дія постановки засноване на текстах Біблії.

«Пасхальні реконструкції ілюструють не тільки добре знайомі моменти біблійної історії останніх днів життя Ісуса Христа і його воскресіння, а й повсякденне життя стародавньої Палестини, а також озброєння, побут і бойові навички римських легіонерів. Таким чином, ми хочемо показати справжній зміст святкування Пасхи», — підкреслив Денис Сердиченко.

У наступному році Пасхальна реконструкція відбудеться вже вп'яте. Як пообіцяли організатори, свято стане ще більш масштабним і видовищним. А тому запросили гостей з усіх куточків України на це театралізоване дійство.

Анна ВОЛОШИНА