В Оксфорді видали книгу про афонського старця Авакума (Вакарова), родом із Закарпаття

В Оксфорді видали книгу про афонського старця Авакума (Вакарова), родом із Закарпаття - фото 1
В Оксфорді вийшла друком англійською мовою нова книга українського історика Сергія Шумило «Elder Avvakum of Mount Athos. The Life of Athonite Hieroschemamonk Avvakum (Vakarov)» – про афонського старця Аввакума (Вакарова), який родом походив із Закарпаття і був учнем відомого православного святого прп. Силуана Афонського.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП з посиланням на сайт afon.org.ua.

Книгу видано Міжнародним інститутом афонської спадщини спільно з британським товариством «The Friends of Mount Athos», офіційним патроном якого є Його Величність Принц Уельський Чарльз.

Видання здійснене з благословення митрополита Діоклійського Калліста (Уера) – православного богослова і патролога, професора Оксфордського університету, почесного голови Міжнародного інституту афонської спадщини та Товариства «The Friends of Mount Athos», президента ради директорів Інституту православних християнських досліджень в Кембриджі.

Розпочинається книга з його вступного слова, а також зі вступного слова генерального секретаря товариства «The Friends of Mount Athos» д-ра Грехема Спіка з Оксфорду. Науковий редактор книги – д-р Ніколас Феннел. Видання є спільним проектом Міжнародного інституту афонської спадщини та британського товариства «The Friends of Mount Athos».

У книзі обсягом 108 сторінок на основі маловідомих архівних джерел на прикладі афонського старця Авакума (Вакарова; 1899–1972) описана історія перебування закарпатських ченців на Афоні в ХХ ст. та їхня роль в збереженні Афонського Пантелеймонівського монастиря. Також додана велика кількість кольорових ілюстрацій і фотографій з афонських архівів на 16 сторінках. Тираж видання – 1000 примірників.

Як зазначив у вступному слові генеральний секретар товариства «The Friends of Mount Athos» д-р Грехем Спік, «книга є важливим внеском до історії духовного впливу Святої Гори, завдяки чому відроджуються із забуття імена багатьох святогірських подвижників ХХ століття, і серед них – ієросхимонах Авакум (Вакаров). Він був духовним сином святого Силуана Афонського, особливо шанованого православними християнами Британії та інших країн». Своєю чергою митрополит Калліст (Уер) про старця Авакума відзначив, що «його життя і справи повчальні та переконливо свідчать про те, чого людина може досягти духовно, самовіддано служачи Богу та своїм співбратам».