В окупованому Криму "Свідка Єгови" засудили до шести років колонії

05.06.2020, 10:44
Держава
Переслідування за віру - фото 1
Переслідування за віру
Так званий Верховний суд окупованого Криму засудив до 6 років колонії члена релігійної організації "Свідки Єгови", жителя Ялти Артема Герасимова.

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на "Кримську правозахисну групу".

Раніше міський "суд" Ялти оштрафував Герасимова на 400 тис. руб. Проте "прокуратура" оскаржила це рішення і суд наступної інстанції задовольнив апеляцію.

Герасимова визнали винним у справі про організацію діяльності екстремістської організації (ч. 1 ст. 282.2 Кримінального кодексу РФ).

Прокуратура просила для Герасимова 6 років і 6 місяців колонії. За версією ФСБ, Герасимов проводив збори і пропагував ідеї "релігійної секти, а також залучав до її лав нових адептів".

Як повідомляла РІСУ, у березні цього року підконтрольний Кремлю суд у анексованому Росією Криму засудив Сергія Філатова до шести років колонії загального режиму за звинуваченнями в організації діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Свідки Єгови».

Росія заборонила «свідків Єгови» в квітні 2017 року і назвала їх «екстремістською організацією».

Правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила російські правоохоронні органи в «драматичній ескалації загальнонаціонального переслідування» «Свідків Єгови» у 2019 році.