В ОПЗЖ розразилися критикою проекту угоди між Україною та Ватиканом

В ОПЗЖ розразилися критикою проекту угоди між Україною та Ватиканом - фото 1
Угода між Україною і Святим Престолом має бути розглянута вже цього року під час державного візиту Президента Зеленського до Ватикану. ОПЗЖ називає такий документ "підклимними іграми з Ватиканом", "забезпченням Католицькій Церкві привілейованих умов", "посиленням міжконфесійниого розколу в Україні" та "черговим утиском прав представників найчисленнішої конфесії в Україні – православ'я".

Заяву ОПЗЖ оприлюднив 12 лютого офіційний сайт партії. У ній сказано:

"Унаслідок підписання цього документа офіційний Київ забезпечить Католицькій Церкві привілейовані умови порівняно з іншими конфесіями, які діють в Україні, оскільки держава візьме на себе додаткові зобов'язання, при цьому не закріпивши таких самих щодо інших Церков.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає категорично проти підписання Україною такого документа – він лише посилить напругу в суспільстві, оскільки поставить у нерівні умови українських вірян і Церкви, які діють у нашій державі. Фактично це буде черговий утиск прав представників найчисленнішої конфесії в Україні – православ'я – шляхом створення особливих, привілейованих умов для інших Церков і релігійних організацій. Щось подібне ми вже спостерігали у ситуації з томосом.

Якщо Україна візьме на себе додаткові зобов'язання перед Католицькою Церквою, це неминуче спричинить посилення міжконфесійного розколу в країні. Хіба це не верх цинізму – надавати гарантії недоторканності майна католицької церкви на території України в умовах загроз і безперервних спроб відібрати святині та приміщення для богослужінь в Української православної церкви?

Намагаючись вести підкилимні ігри з Ватиканом і таким чином заручитися підтримкою Заходу, влада Зеленського вкотре демонструє власне невігластво, недалекоглядність і байдужість до прав і почуттів вірян в Україні.

В ОПОЗИЦІЙНІЙ ПЛАТФОРМІ – ЗА ЖИТТЯ впевнені, що держава не повинна і не має права виділяти жодну з релігійних конфесій, оскільки це призведе до ще більшої дестабілізації в суспільстві, посилить соціальну напругу і точно не сприятиме встановленню миру та взаєморозумінню українських громадян".