В ПЦУ прокоментували допис священика про аборти, який збурив соцмережу

В ПЦУ прокоментували допис священика про аборти, який збурив соцмережу - фото 1
Речник Православної Церкви України архиєпископ Євстратій Зоря прокоментував висловлювання священика-депутата Олександра Дедюхіна про аборти, яке обурило Мережу.

Про це архиєпископ Євстратій розповів в ексклюзивному коментарі для ТСН.

За словами речника ПЦУ, о. Олександр Дедюхін некоректно висловлюється у соцмережах.
Йому багато разів давалися настанови, що треба бути стриманим у Мережі. Владика Федір (керуючий Полтавською єпархією ПЦУ — Ред.) неодноразово говорив з отцем Олександром про це. Проте він на них не реагує і сприймання це як "посягання на свій медійний талант", — зазначив єрарх.

Архиєпископ Євстратій запевнив, що реакція Церкви обов’язково буде.

"Але ця реакція не повинна бути у роздмухуванні хайпу навколо особи і цієї заяви", — зазначив він.

Також речник ПЦУ підтвердив, що Церква дійсно засуджує аборти і не може змінити свою позицію.

"Дитина, яка зачинається — це абсолютно нове людське життя. І Конституція гарантує право на життя. У який момент плід стає людиною? Чому жінка, яка своє новонароджене дитя викидає у сміттєвий бак, має кримінальну відповідальність, а жінка, яка це зробила на кілька місяців раніше, стверджує, що "моє тіло, моє діло", — сказав архиєпископ Євстратій.

Єрарх наголосив, що відповідальність за новонароджену дитину лежить і на чоловікові, а "про це в Україні взагалі мало хто говорить".

На завершення архиєпископ Євстратій закликав все духовенство бути стриманими у соцмережах і обмірковувати все, перш, ніж публікувати.

"На останньому засіданні Синоду минулого тижня було дане протокольне доручення Інституту Церкви і суспільства підготувати проект документу, який регламентував би поведінку священнослужителів у суспільній сфері, зокрема і у соціальних мережах. Наразі це регламентує почуття пастирської відповідальності, совісті, культури та етикету, але, на жаль, комусь цього недостатньо", — підсумував речник ПЦУ.

Нагадаємо, що священик ПЦУ, блогер та депутат Полтавської міської ради від "Європейської солідарності" Олександр Дедюхін написав допис про аборти , який обурив Мережу.

"Коли недорозвинуті особистості ходять з транспарантами на кшталт: "Моє тіло — моє діло", як людина, що поважає свободу інших, я, в принципі можу частково з цим погодитися. Тобто якщо ума нема, ти можеш імплантувати собі роги, не стригти нігті… От тут це справді твоє діло. Коли твоє тіло починає обмежувати свободу іншого, це перестає бути лише твоїм ділом", — написав священик.

Також у своєму пості він вжив вислів "с*чка не схоче — кобель не скоче". Проте після хвилі обурення у соцмережі блогер прибрав це висловлювання.