В ПЦУ розкритикували заяви Митрополита Онуфрія на зустрічі з російськими полоненими

21 серпня, 14:30
Суспільство
В ПЦУ розкритикували заяви Митрополита Онуфрія на зустрічі з російськими полоненими - фото 1
У Православній Церкві України розкритикували заяви очільника УПЦ МП Митрополита Онуфрія, зроблені ним під час зустрічі із полоненими окупантами.

Про це заявив речник Священного Синоду ПЦУ, архиєпископ Євстратій (Зоря), повідомляє Главком.

Владика Євстратій зазначив, що позиція Онуфрія щодо російсько-української війни, висловлена ним фразою «вийшло так, як вийшло» – схожа на виправдання перед рашистами, мовляв, «не з квітами вас зустріли, а ось як, вибачайте».

Крім того, ПЦУ обурило побажання Митропоита Онуфрія полоненим рашистам – «щоб Бог охороняв вас, усіх людей, які перебувають на полі битви».

Владика Євстратій звернув увагу, що Митрополит Онуфрій не засудив зло, яке принесли окупанти на українську землю, не закликав їх покаятися за убивства і руйнування, а навпаки, побажав їм Божої охорони.

Також речник Синоду ПЦУ наголосив, що слова керівника УПЦ МП про «війну народів, які вийшли з одної купелі Хрещення, між собою» є фактично кремлівським наративом, заявою про «громадянську війну», яку просуває Росія.

Архиєпископ Євстратій (Зоря) зазначив, що риторика Митрополита Онуфрія «урівнює дві сторони, як нібито однаково винні, чи однаково невинні». А усі слова про Росію, навіть після початку повномасштабної війни, є максимально обтічними та розпливчатими: «За все хороше та проти всього поганого».