В ПЦУ відзначили 24-у річницю відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого собору

27 травня, 09:20
Православні
В ПЦУ відзначили 24-у річницю відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого собору - фото 1
У день відзначення 24-ї річниці відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого собору, 26 травня 2024 року, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Літургію в кафедральному соборі Православної Церкви України.

За повідомленням пресслужби ПЦУ, йому співслужили намісник Золотоверхої обителі архиєпископ Вишгородський Агапіт, архиєпископ Хмельницький і Шепетівський Павло, єпископ Васильківський Єфрем, єпископ Богуславський Арсеній, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври єпископ Бориспільський Авраамій, всечесна братія монастиря та запрошене духовенство.

"Сьогодні ми святкуємо 24-ту річницю відновлення Михайлівського Золотоверхого собору для того, щоби подякувати Богові за це чудо воскресіння з руїн і храму, і нашої Православної Церкви, і української держави. І в час тяжких страждань нашого народу, коли щодня на українські міста і села російські агресори, бажаючи довершити сатанинські діла своїх безбожних попередників більшовиків, чиїми дітьми вони є, кидають свою смертельну зброю, щоби знищити саме ім’я України, – у ці темні часи ми не втрачаємо надії на Бога. Ми віримо, що ніч мине і день знову засяє. Темрява і морок «русского міра» розвіються від сонця Божої правди. Кремлівський тиран з безчестям загине так само, як і його кумир Сталін, і пам’ять їх обох буде проклята навіки.

Архистратиг Михаїл, якому присвячений наш собор, є начальником воїнств небесних і помічником усіх, хто бореться зі злом. Тому в цей день свята ми особливо просимо його і всі воїнства херувимів і серафимів, які прославляють Господа: допоможіть воїнам нашим захистити Київ і всю Україну від нашестя жорстоких чужинців, подайте їм силу перемогти російських агресорів та справедливий мир утвердити!", - промовив очільник ПЦУ.

В ПЦУ відзначили 24-у річницю відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого собору - фото 134938

Під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів, які загинули під час війни.

Окрім того, Митрополит Епіфаній відзначив духовенство черговими богослужбовими нагородами та звершив дияконську хіротонію над випускником Київської православної богословської академії Йосипом Британюком.

Завершилося святкове Богослужіння урочистим хресним ходом.