В ПЦУ з гумором відреагували на анафеми від митрополита УПЦ МП

В ПЦУ з гумором відреагували на анафеми від митрополита УПЦ МП - фото 1
Мережу облетів відеозапис «анафем», які в Запоріжжі на службі з нагоди Торжества Православ‘я проголошували клірики УПЦ МП під очоленням митрополита Луки (Коваленка).

"Митрополита РПЦ в Запоріжжі Луку (Коваленка) тримають в заручниках і він просить про допомогу?", - скептично відреагував на відео з анафемами заступник Голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

"Любов до прокльонів і публічного злослів‘я притаманна виступам і публікаціям цього єрарха протягом тривалого часу.

Але раптом все насправді є не таким, як здається? Можливо хтось захопив цього владику в заручники і примушує його раз за разом писати і заявляти речі, які за духом і стилем більше нагадують комсомольську антирелігійну агітацію?

Що наштовхнуло на таке припущення? Облачення, яке митрополит Лука вдягнув на Службу. Як видно на фото, на облачення нашиті хрести, дизайн яких - копія дизайну офіційної символіки Православної Церкви України.

Можливо так владика подає нам усім сигнал: «Рятуйте, мене змушують писати і говорити всякі дурниці, але в душі я - за ПЦУ!» Адже саме так часто роблять люди, які не можуть прямо заявити про своє скрутне становище - дають натяки символічними речами.

І хоча це припущення - цілком фантастичне, але погодьтеся: ну хіба можна серйозно ставитися до заяв і вчинків людини, яка носить звання ієрарха Церкви, але демонструє повну богословську і канонічну безграмотність, елементарну невихованість і психологічну неврівноваженість? Краще сприймати це з гумором", - написав владика Євстратій у Фейсбук.