В РКЦ попросили Президента повернути їм костел св. Миколая у Києві

08 вересня, 10:08
Католики
В РКЦ попросили Президента повернути їм костел св. Миколая у Києві - фото 1
Правлячий єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький від імені вірних парафії св. Миколая 7 вересня надіслав лист Володимиру Зеленському про негайну передачу костелу св. Миколая релігійній громаді

Лист поширив католицький часопис CREDO.

"Звертаюсь до Вас як правлячий єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви, від імені вірних парафії св. Миколая, які висловлюють глибоке занепокоєння та стурбованість ситуацією, що склалася після пожежі 3 вересня 2021 р. у храмі св. Миколая... ПРОШУ: Прийняти рішення про невідкладну передачу в постійне користування релігійної громади — римо-католицької парафії святого Миколая м. Києва — культової будівлі Миколаївського костелу, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75. З повагою, єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні", - йдеться у листі.

Владика акцентує, що протягом майже 30 років парафіяни зверталися з численними запитами, зверненнями, скаргами щодо повернення костелу св. Миколая своїй парафії, яка є єдиним історичним спадкоємцем парафії св. Миколая, що функціонувала перед радянським свавіллям; однак бездіяльність у передачі будівлі призводить до непоправних наслідків.

"Десятиліттями католицька спільнота в Україні зі зрозумінням ставилася до потреб «Національний будинок органної та камерної музики України» і погодилася, що перенесення органу і творчих колективів до інших культурних закладів є складним процесом. Однак після пожежі костел перебуває в аварійному стані і не надається до користування — як представниками Будинку органної музики, так і парафією. Не викликає сумніву, що храм потребує великої реставрації, тепер навіть більшої. Проте ініціатива Міністерства культури зі збору коштів на відбудову костелу викликала неабиякий резонанс у релігійній спільноті та серед суспільства. У програмі відбудови зазначено окремим пунктом заміну органу, а це означає бажання Міністерства культури вкотре заморозити питання повернення храму та зробити передання неможливим, знову на цілі десятиліття, поки Україна нарешті не досягне статусу правової держави", - йдеться у листі.

Єпископ Кривицький закликав Президента посприяти процесові повернення справедливості щодо парафії та храму: "Храм створений для того, щоб єднати людей з Богом та один з одним. Допоможіть нам, просимо, щоби храм св. Миколая виконував місію, задля якої був побудований на початку минулого століття. Релігійна громада не раз офіційно заявляла про свою згоду на проведення концертів органної музики в приміщенні Миколаївського костелу, як це відбувається і в інших європейських країнах, та публічно пропонувала укласти договір, як гарантію дотримання інтересів Національного будинку органної та камерної музики України після повернення храму релігійній громаді. Однак ще необхідно буде відновити орган, який має відповідати потребам усіх учасників договору".