В Росії помер український священик (оновлено)

29.12.2021, 18:44
Католики
В Росії помер український священик (оновлено) - фото 1
29 грудня 2021 року відійшов у вічність священик Стрийської єпархії УГКЦ о. Петро Павлишин, який звершував душпастирське служіння в Росії.

Єпарх Стрийський владика Тарас Сеньків, єпископ-помічник Богдан Манишин та вся єпархіальна священича спільнота висловлюють співчуття дружині Галині та родині померлого і в молитві просять у Господа милості й Царства Небесного для покійного єрея Петра. Вічна йому пам’ять!

За попередньою інформацією, отець Петро Павлишин помер внаслідок ускладнень коронавірусу. Поховають священика у його рідному селі Грусятичі на Львівщині. Зараз УГКЦ вирішує питання щодо перевезення тіла в Україну.

Священик УГКЦ Петро Павлишин понад 10 років здійснював священиче служіння в Росії. Був адміністратором парафії святого Миколая у Нижнєвартовську Тюменської області та долучився до підтримки української діаспори в Сибіру.

Як повідомляє Варта-1, греко-католицька парафія святого Миколая знаходиться в північному місті Нижнєвартовську. Місто це було засновано сто років назад — в 1909 році. Жвавий розвиток села Нижнєвартовськ, яке стало містом у 1972 році, пов’язаний з відкриттям у Ханти-Мансійському автономному окрузі великих запасів нафти и природного газу. Починаючи з 1961 року. Нові території освоював весь колишній Радянський Союз. На північ Тюменської області їхали люди і з Західної України — випускники учбових закладів із Дрогобича і Івано-Франківська. Багато хто з них обзавівшись сім’ями, залишились жити на цій території. А після 1991 року стали громадянами Російської Федерації, але продовжують підтримувати зв’язки з рідними краями.