В Росії засудили Свідка Єгови до шести років ув'язнення

В Росії засудили Свідка Єгови до шести років ув'язнення - фото 1
Суддя Залізничного районного суду Красноярська Марина Попцова визнала 3 червня 47-річного інженера Андрія Ступникова винним в організації екстремістської діяльності через його приналежності до Свідків Єгови і засудила його до 6 років колонії загального режиму.

Віруючий узятий під варту в залі суду, повідомляє "Портал-Credo.Ru" з посиланням на джерело в середовищі російських Свідків Єгови.

Вирок у силу не вступив і може бути оскаржений. Віруючий наполягає на своїй повній невинності.

Хоча в справі немає жодного потерпілого, прокурор просив суд призначити Ступнікова покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з позбавленням права займатися керівною діяльністю в громадських об'єднаннях на термін 5 років і обмеженням свободи на 1,5 роки.

На думку сторони звинувачення, вина Ступникова полягає в тому, що він не відмовився від своїх релігійних переконань і брав участь в Богослужіннях, вимовляв молитви, здійснював піснеспіви і обговорював Біблію.

Держобвинувач використовував термін «заборонена організація Свідки Єгови», хоча юридично організації з такою назвою ніколи не існувало.

Віруючого затримали 3 липня 2018 року о 4:20 ранку в міжнародному аеропорту Красноярська. Співробітники ФСБ доставили Ступникова в Управління ФСБ, і в той же день проти нього було порушено кримінальну справу. Вона розслідувалася Головним слідчим управлінням Слідчого комітету Росії по Красноярському краю більше півтора років. В рамках цієї справи пройшло більше 30 обшуків в будинках красноярців. Матеріали справи, включаючи зроблені ще до затримання записи відео і відеоспостереження, були зібрані в 15 томів.

З моменту затримання Андрій Ступніков провів 241 день в СІЗО, 124 дня під домашнім арештом і майже два роки залишався під забороною певних дій (де-юре він уже відбув більше ніж 1 рік і 2 місяці з призначеного йому покарання). 18 лютого 2020 року його справа надійшла до Залізничного районного суду міста Красноярська.

Крім справи Андрія Ступникова, в регіоні порушено ще 10 кримінальних справ стосовно 13 Свідків Єгови. Російська влада розглядають будь-яке духовне життя віруючих цієї релігії як протиправне. Андрій Ступніков, звертаючись до суду, поставив запитання, на яке не почув відповіді: «Як я повинен був сповідувати свою незаборонену віру, щоб не порушувати закон?».

Як відомо, в квітні 2017 року Верховний суд РФ визнав екстремістськими і ліквідував 396 релігійних організацій Свідків Єгови в Росії, проте він не забороняв цю релігію, що суперечило б Конституції РФ.