В РПЦ гнівно відреагували на відмову президента Зеленського зустрітися з єрархами УПЦ МП

26 березня, 09:24
Православні
В РПЦ гнівно  відреагували на відмову президента Зеленського зустрітися з єрархами УПЦ МП - фото 1
Голова Синодального відділу із взаємин Церкви із суспільством та ЗМІ В.Р. Легойда в ефірі програми «Світлий вечір» на радіо «Віра» прокоментував відмову президента України В.Зеленського від зустрічі із членами Синоду Української Православної Церкви МП.

Про це 24 березня інформує офіційний сайт Синодального відділу РПЦ із взаємин Церкви із суспільством та ЗМІ.

Представник Російської Православної Церкви констатував, що зараз «закрито всі канали діалогу», і посилання влади на незапланованість візиту членів Синоду не можуть бути прийняті в екстреній ситуації, коли Українська Православна Церква фактично перебуває на межі знищення».

«Хотілося б, щоб влада була спроможна реагувати не лише в протокольному ключі, а могла демонструвати необхідну гнучкість щодо представників величезної релігійної громади, яка налічує мільйони громадян України», — наголосив Легойда і заявив, що влада України «вкотре продемонструвала свою неповагу та зневагу щодо віруючих та Священноначалія Української Православної Церкви».

Не оминув представник РПЦ нагоди заявити про нібито «грубе порушення одного з головних базових принципів улаштування демократичного суспільства — відокремлення Церкви від держави» і що в умовах такого відокремлення «влада не повинна втручатися у внутрішні справи релігійної громади».

А ще Легойда заявив про «тиск на кліриків та парафіян канонічної Православної Церкви в Україні» і назвав це «справжніми гоніннями, які виражаються в тому, що свободі, безпеці та життю священиків, архиєреїв та віруючих існує загроза з боку держави».