В РПЦ обшуки в лаврі та монастирях УПЦ МП назвали “акцією залякування”

В РПЦ обшуки в лаврі та монастирях УПЦ МП назвали “акцією залякування” - фото 1
Так оцінив контррозвідувальні заходи СБУ Голова відділу із взаємин Церкви із суспільством та ЗМІ РПЦ Володимир Легойда.

Києво-Печерську лавру у дописі Легойди в Telegram названо "місцем молитви за мир". Він закликає "небайдужих зробити все можливе, щоб переслідування припинилися".

"Як і багато інших випадків переслідування віруючих в Україні з 2014 року, ця акція залякування віруючих практично напевно залишиться поза увагою тих, хто називає себе міжнародною правозахисною спільнотою.

В умовах ескалації конфлікту злість виплескується на тих, хто беззахисний і винен уже тим, що поклоняється тим самим святим, звершує богослужіння тією ж спільною давньою мовою, що й Церква, проголошена «ворожою». Ніхто не згадує про те, що в Росії та Україні Церква залишається тим єдиним місцем, де єдиними вустами підносяться щирі молитви про мир в умовах відчуження. Ймовірно, саме це не дає спокою ворогу роду людського, що сіє нові паростки ворожнечі.

Російська Православна Церква, несучи служіння в Росії, Україні та Білорусії, вже була в ролі мішені, обраною безбожною владою для знищення. Ми молимося за одновірців у Києво-Печерській лаврі, які стають жертвами беззаконня, і закликаємо всіх небайдужих людей зробити все можливе, щоб переслідування припинилися, а давня святиня залишалася місцем молитви за мир”, — написав Легойда.