Речник РПЦ угледів в Україні "прояви націоналізму, які мають антихристиянський та антирелігійний характер"

Речник РПЦ угледів в Україні "прояви націоналізму, які мають антихристиянський та антирелігійний характер" - фото 1
Голова Синодального відділу із взаємин РПЦ із суспільством та ЗМІ Володимир Легойда в ефірі програми «Світлий вечір» на радіо «Віра» назвав «трагічним символізмом» Різдвяну Літургію у Києво-Печерській лаврі, яку відправив очільник ПЦУ Митрополит Епіфаній.

Легойда, окрім того, заявив про «серйозне посилення тиску на священиків МП в Україні».

«Знаком цього тиску на віруючих стала інформація про «зупинення громадянства» 12 архиєреям та одному священнослужителю Української Православної Церкви Московського Патріархату, яке, за деякими даними, може загрожувати ще десяткам кліриків», - сказав він.

Відповідаючи на питання про правові підстави передачі ПЦУ частини Києво-Печерської лаври, представник РПЦ назвав це «дуже тривожним сигналом», оскільки, за його словами, немає гарантій, що це не торкнеться згодом усієї обителі.

Голова Синодального відділу із взаємин РПЦ із суспільством та ЗМІ назвав ситуацію в Україні «боротьбою з канонічною Церквою та Православ'ям» та «ударом по релігійному життю в Україні».

При цьому Легойда наголосив на «високому рівні релігійності» в Україні, охарактеризувавши «українське православне суспільство як відданих і глибоко віруючих людей».

«Усі спроби вияву Українською Православною Церквою лояльності до влади у «прагненні себе убезпечити» не змогли призвести до сприятливих результатів», - констатував В.Р. Легойда.

При цьому він «побачив» «прояви націоналізму в культурному просторі України, які мають яскраво виражений антихристиянський та антирелігійний характер».