В РПЦ погрожують о. Андрію Кураєву ще й «відлученням від Церкви»

Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату (ВЗЦЗ МП) митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв) заявив 23 січня в ефірі російського державного телеканалу, що протодиякона Андрія Кураєва, якого церковний суд Московської міської єпархії РПЦ МП визнав гідним позбавлення сану, можуть «відлучити від Церкви» , якщо він продовжить свою діяльність.

о. Андрій Кураєв - фото 65515
о. Андрій Кураєв

 

"Він своім наклепом на Церкву багатьох відштовхує і від Бога, і від релігії, і від Церкви. Тому його, по суті, з Церквою нічого не пов'язує, і те, що він позбувся святого сану, - це закономірний результат його діяльності, а він якщо цю діяльність буде продовжувати в тому ж дусі, то, напевно, за цим піде відлучення від церкви ", - цитує Іларіона ТАСС (tass.ru).

Про це інфформує Сredo.press.

В кінці грудня єпархіальний суд Московської міської єпархії РПЦ МП прийняв рішення позбавити о. Кураєва сану за «образу» померлого 21 квітня 2020 року протоєрея Олександра Агейкіна в блозі, а також за "ознаки хули на Церкву" в низці його заяв. Суд, згідно з повідомленням на єпархіальному сайті, констатував, що Кураєв "не змінив характеру своєї діяльності після умовлянь ще в 2015 році".

У січні Кураєв звернувся до Патріарха Кирила (Гундяєва) з клопотанням про перегляд своєї справи через недотримання канонічного порядку судочинства і відсутності канонічних підстав для позбавлення сану.