Московський Патріархат поставив собі завдання — "обороняти священні кордони Російської Православної Церкви"

Московський Патріархат поставив собі завдання — "обороняти священні кордони Російської Православної Церкви" - фото 1
"Антиканонічні, хуліганські дії Константинопольського Патріарха Варфоломія в українському питанні, які розкололи світове Православ'я", назвав головним викликом у зовнішній діяльності Російської Православної Церкви митрополит Волоколамський Іларіон, відповідаючи на запитання ведучої програми «Церква і світ» Катерини Грачової.

Про це повідомляє офіційний сайт РПЦ. У Москві вважають, що не вони, а саме Константинополь розколов світове Православ'я.

Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату зазначив: «Те, з чим ми зіткнулися в 2018 році, розкололо всю Православну Церкву. І цей розкол поглиблюється через дії Константинопольського Патріарха».

Це велика трагедія, але, як я неодноразово вже казав, це розкол, який розвивається поза межами нашої Церкви, — наголосив голова ВЗЦЗ. — Ми цим засмучені».

«Наш єпископат і в Росії, і в Україні, і в Білорусі, і в Молдові, і в інших країнах, що входять до нашого канонічного простору та за його межами, однодумний, солідарний, — зазначив митрополит Іларіон.

Він заявив, що РПЦ "не втратила жодної частини своєї канонічної території; не втратила ніяких храмів, крім тих, які були насильно захоплені українськими розкольниками, але й там уже збудовано велику кількість нових храмів».

Він також повідомив, що найважливіші завдання очолюваного ним Відділу зовнішніх церковних зв'язків — "обороняти священні кордони Російської Православної Церкви і не допускати посягань на її спадщину, яка формувалася століттями".