В РПЦ прокоментували рішення Кіпрської Церкви щодо ПЦУ

26.11.2020, 10:38
"Триває розкол світового православ'я, винуватцем якого є Патріарх Варфоломій", - так в РПЦ відреагували на рішення Синоду Кіпрської Церкви.

Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон прокоментував опубліковане 25 листопада 2020 року комюніке за підсумками засідання Синоду Кіпрської Церкви, на якому обговорювалося рішення Архиєпископа Кіпрського Хризостома поминати главу ПЦУ Єпіфанія (Думенка).

Коментар поширив офіційний сайт РПЦ.

"Триває розкол світового православ'я, винуватцем якого є Константинопольський Патріарх Варфоломій. Скоєний ним в Україні антиканонічне діяння призводить тепер до втрати внутрішньої єдності в Помісних Православних Церквах. Під тиском Константинопольського Патріарха Архиєпископ Кіпрський Хризостом погодився поминати лідера української розкольницькою угруповання. Частина єпископату Кіпрської Православної Церкви, як видно з опублікованого сьогодні комюніке, погодилася підтримати Предстоятеля в цьому діянні, а інша частина категорично його не сприймає, керуючись священними канонами та своєю архиєрейською совістю.

Ці архипастирі поставлені в скрутне становище. Немає сумнівів, вони хочуть зберегти єдність власної Помісної Церкви, зберегти мир в середовищі побратимів. Але вірність Священному Переданню та прихильність канонічним правилам не дозволяють їм брати участь в поминання розкольника і визнання «церкви», самозвані керівники якої не мають законної хіротонії ".

В РПЦ вважають, що подолання глибокої кризи, що охопила православний світ, представляється можливим лише шляхом повернення до канонічного церковного строю і православної соборності, що не передбачає першості влади будь-кого з Предстоятелів над Вселенською Церквою.