В РПЦ взялися підраховувати, скільки парафій перейшло з Моспатріархату до ПЦУ

12 листопада, 13:04
Міжконфесійне
В РПЦ взялися підраховувати, скільки парафій перейшло з Моспатріархату до ПЦУ - фото 1
За три роки існування ПЦУ до її складу з УПЦ МП перейшло трохи більше 200 парафій.

Про це заявив глава синодального Відділу із взаємин Церкви із суспільством та ЗМІ Володимир Легойда і додав, що для більшості з них перехід був недобровільним, повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Відійшло (може бути, не остання цифра) десь 143 парафії, і причому не відійшло, а були захоплені силовими методами або за потурання влади з порушенням юридичних правових законів українців. Я зараз точну цифру не пам'ятаю, але менше двохсот точно" , – сказав представник Церкви в інтерв'ю каналу RTVI.

При цьому Легойда нагадав, що у складі "канонічної" Української Православної Церкви Московського Патріархату налічується 12,5 тис. парафій, і це, як і раніше, найбільша Церква в Україні, яка, як зазначив він, ніколи не заявляла нічого про автокефалію.

Нагадаємо, Предстоятель ПЦУ Епіфаній повідомив, що за два роки до Православної Церкви України приєдналося близько 700 парафій.

Лише за півроку існування ПЦУ до неї долучилося 500 громад Моспатріархату.

У 2019 році користувачі найчастіше зверталися до статті української Вікіпедії «Перехід церковних громад до ПЦУ» – вона набрала понад мільйон переглядів.