В РПЦ заявили про можливість зближення зі старообрядцями

25.05.2011, 10:17
Глава ВЗЦЗ МП митрополит Волоколамський Іларіон відзначив спільне прагнення Російської Православної Церкви і Російської православної старообрядницької Церкви до зближення і подолання історичних розбіжностей.

Глава ВЗЦЗ МП митрополит Волоколамський Іларіон відзначив спільне прагнення Російської Православної Церкви і Російської православної старообрядницької Церкви до зближення і подолання історичних розбіжностей, повідомляє «Релігія в Україні» з посиланням на Богослов.ру.

12 травня представники РПЦ взяли участь у щорічних урочистостях Московської старообрядницької митрополії. У заході також брала участь делегація з Браїлівської старообрядницької митрополії (Румунія) і старообрядницька молодь з регіонів Росії. Учасники делегації відвідали меморіал Бутовського полігону, Троїце-Сергієву лавру та інші православні святині Москви, Підмосков'я і Ярославської області.   

"У нас добрі і конструктивні відносини, я зустрічався вже не один раз з (главою РСПЦ) митрополитом Корнилієм, ми обговорювали можливі шляхи взаємодії. Звичайно, тут потрібно рухатися поступово, не поспішаючи, дотримуючись розумної обережності, щоб ні в тій, ні в інший громаді не виникло якихось непорозумінь, протестів. Але з обох сторін спостерігається прагнення до зближення і подолання тих сумних розбіжностей, які існували протягом кількох століть", – заявив митрополит Іларіон журналістам. 
  
Він нагадав, що недавно Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав московський храм святителя Миколая на Берсенівці, де богослужіння відбувається за старим обрядом, і "підкреслив важливість і рівноспасительність старого обряду в ставленні до нового обряду". 
  
"Немає обряду" другого сорту ", але старий обряд є настільки ж легітимним, як і новий обряд. Я б навіть сказав, що старий обряд у певному сенсі є еталоном церковного життя та церковного світосприйняття, тому що він зберігає ту канонічну свідомість, яка лежить в основі і давньоруського церковного співу, і давньоруського іконописного мистецтва", – підкреслив митрополит Іларіон. 
  
Він додав, що це свідомість була частково втрачена в післяпетровську епоху, коли в низці храмів релігійний живопис у стилі художників Відродження з'явився на місці ікон, а класичний одноголосний церковний спів змінився багатоголоссям.
  
З часу церковного розколу XVII століття в Росії поряд з Російською Православною Церквою існують громади старовірів, що не погодилися з реформами Патріарха Никона. Глава РПСЦ – митрополит Московський і всієї Русі Корнилій.