В РПЦ заявили, що Варфоломій I порушив євхаристійну єдність і завів православно-католицький діалог в глухий кут

В РПЦ заявили, що  Варфоломій I порушив  євхаристійну єдність і завів православно-католицький діалог в глухий кут - фото 1
У Москві різко відреагували на червневу зустріч  Папи Римського Франциска з делегацією Константинопольського Патріархату на чолі з митрополитом Халкидонським Еммануїлом.

Свою думку з цього питання голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон висловив в інтерв'ю телеканалу "Росія-24", повідомляє сайт РПЦ.

"Виключити те, що Константинополь в односторонньому порядку укладе якісь угоди з Католицькою або з якоюсь іншою Церквою, ми не можемо. Тим більше, що Константинопольський Патріарх останнім часом висловлюється в тому дусі, що він має якісь особливі прерогативи, про які ми раніше ніколи не знали ... Подібні погляди вже привели до сумних подій в Україні, коли в односторонньому порядку, всупереч волі Помісних Церков, Патріарх Варфоломій звершив антиканонічне дійство, яке спровокувало розкол в православному світі", - заявив Іларіон.

У Москві назвали проблемою православно-католицького діалогу той факт, що "у взаєминах з Римо-Католицькою Церквою Константинопольський Патріарх позиціонує себе як глава всієї Православної Церкви" і звинуватили Патріарха Варфоломія в "порушенні євхаристійної єдності".

"Через антиканонічні кроки Патріарха Варфоломія порушена євхаристійна єдність... Константинопольський Патріарх намагається використовувати православно-католицький діалог для того, щоб роздути свою першість в Православній Церкві ... і перетворити його в якусь подобу папської влади, як вона існує в Римо-Католицькій Церкві. У Православ'ї ніколи не було єдиного верховного глави для всіх Православних Церков", - заявив митрополит Іларіон.

Він вказав на те, що це викликає незгоду в Помісних Православних Церквах, вже призвело до розколу і стало причиною того, що "православно-католицький діалог фактично зайшов у глухий кут".