В РПЦ заявили, що чекають від влади України "припинення гонінь на УПЦ МП"

24 листопада, 16:12
Православні
В РПЦ заявили, що чекають від влади України "припинення гонінь на УПЦ МП" - фото 1
В РПЦ  повідомили, що жодного добровільного переходу до ПЦУ в більшості випадків не було, а “було захоплення храмів”.

Про це заявив в інтерв’ю на каналі “Росія 24” голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон, йдеться на сайті РПЦ.

“Ми знаємо, як насправді відбувався цей так званий перехід громад Української Православної Церкви до розкольницької структури. Жодного добровільного переходу в більшості випадків не було, а було захоплення храмів. Причому це захоплення, яке супроводжувалося насильством, побиттям, віруючих виганяли з храмів, священників виганяли надвір. Багато храмів, які відібрано у канонічної Української Церкви, зараз стоять замкнені на замок, а ті громади, які були вигнані, здійснюють богослужіння просто неба або повинні тулитися в якихось знімних приміщеннях. Десь уже збудовано нові храми замість захоплених, але все це беззаконня, яке творилося за президента Порошенка, дотепер не отримувало належної оцінки міжнародної спільноти. Нині ця оцінка дана, що саме собою важливо”, – заявив Іларіон.

Він зазначив, що якщо українська влада захоче “зупинити цю хвилю гонінь на Українську Православну Церкву, то вони мають для цього всі можливості”.

Додамо, перехід церковних громад до ПЦУ — процес переходу парафій Української Православної Церкви (Московського Патріархату) до Православної Церкви України, який розпочався після створення у результаті Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року Православної Церкви України (ПЦУ). В Україні з початку 2019 року чинний закон, який встановлює і регулює право релігійних громад на зміну підлеглості. Він полегшив громадам, які перебували у складі УПЦ (Московського Патріархату), можливості переходу до канонічної автокефальної помісної Православної церкви України. Усі переходи відбуваються за результатами голосування самих вірян.

За два роки до Православної Церкви України приєдналося близько 700 парафій, повідомив предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній в інтерв’ю Радіо Свобода.

В Україні нараховується 7097 релігійних організацій, які належать до структури Православної Церкви України (ПЦУ), і 12410 – зі структури Української Православної Церкви, яка перебуває в єдності з Московським Патріархатом. Про це йдеться в отриманій 28 грудня відповіді Міністерства культури та інформаційної політики на запит Радіо Свобода.

Статистичний звіт, на який посилається міністерство, містить застарілі майже на рік дані (станом на 01.01.2020). Вперше вони були оприлюднені в наказі Міністерства культури та інформаційної політики України від 14.04.2020 № 1657.

Це список релігійних громад, що перейшли з УПЦ (МП) до ПЦУ.