В РПЦ визнали, що УПЦ МП є її частиною: тепер слід змінити назву

03 березня, 09:38
Православні
В РПЦ визнали, що УПЦ МП є її частиною: тепер слід змінити назву - фото 1
Керівник відділу РПЦ із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда заявив, що «перебування в складі РПЦ – вільний вибір УПЦ Московського Патріархату», бо вона нібито «має набагато більший ступінь самостійності, ніж ПЦУ».

Про це Легойда написав у своєму Телеграм-каналі, інформує Главком.

Він зазначив, що причиною «гонінь» і звинувачень на адресу УПЦ МП є її залежність від Москви.

«У зв'язку з цим хотілося б зазначити, що УПЦ МП має набагато більшу ступінь самостійності, ніж автокефальна ПЦУ, – написав представник РПЦ. – Навіть критики, котрих не можна звинуватити в симпатіях до Російської Православної Церкви, справедливо відзначають відсутність будь-якого тиску з боку Москви на українське церковне життя. Та й про який тиск може йти мова, якщо перебування в складі Російської Церкви – це вільний вибір Української Православної Церкви (Московського Патріархату – ред.), її єпископату і мільйонів віруючих людей України».

Представник Церкви країни-агресора додав, що цей вибір обумовлений «історичною пам'яттю про нашу спільну Дніпровську хрещальну купель, спільну історію і культурну спадщину, про наше єдине духовне коріння».

Нагадаємо, УПЦ МП не збирається змінювати назву, як зобов’язує закон № 2662-VIII від 20 грудня 2018 року. Такий висновок можна зробити із заяви глави Юридичного відділу Церкви Московського Патріархату в Україні, протоєрея Олександра Бахова.

Згідно з цим законом, у своїй назві ця Церква має вказати приналежність до Російської Православної Церкви.