В РПЦ заявили, що США винні в міграційній кризі на кордоні Білорусі з ЄС

24 листопада, 13:48
Православні
В РПЦ заявили, що США винні в міграційній кризі на кордоні Білорусі з ЄС - фото 1
Про це заявив в інтерв’ю на каналі «Росія 24» голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ  митрополит Іларіон

Про таку заяву повідомляє Релігійна правда з посиоланням на сайті РПЦ.

“Причиною тієї глобальної гуманітарної кризи, яка охопила країни Близького Сходу, є насамперед втручання у політичну ситуацію цілого ряду близькосхідних країн західних держав, і насамперед Сполучених Штатів Америки”, – заявив Іларіон.

За його словами, за часів Саддама Хусейна християни в Іраку жили спокійно.

“Я розглядаю цю ситуацію завжди з перспективи християнської присутності, бо наші безпосередні співрозмовники на Близькому Сході є представниками християнських громад. Якщо говорити, наприклад, про ситуацію в Іраку, то там існував режим, який Сполучені Штати оголосили диктаторським та антинародним. Був він таким чи ні, це питання, на яке можуть відповідати політологи, але християни, які жили там за Саддама Хусейна, жили спокійно. Там було півтора мільйона християн. Після того, як режим Саддама Хусейна було повалено, там підняли голови терористи, почалися напади на будинки християн, їх почали вбивати, виганяти з їхніх будинків. Вони були змушені в основному залишити Ірак — від півтора мільйона зараз у кращому разі залишилася одна десята від цього числа”, – заявив єрарх РПЦ.

Він зазначив, що “міграційна криза, яка зараз охопила багато країн Європи, має безпосередній стосунок до того, чим займалися Сполучені Штати Америки в останні два десятиліття на Близькому Сході”.