У Румунії вшановують пам'ять українського подвижника і старця Паїсія Величковського
У Нямецькому монастирі, де настоятелем був прп. Паїсій і де спочивають його мощі, відбулося богослужіння. У цьому монастирі колись у другій половині XVIII ст. при настоятельстві прп. Паїсія значна частина монахів були колишні українські козаки (як писав прп. Паїсій у листі до кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського - "братія у нас найпаче от православноіменития страни Запорожської Січі").
Всенічне богослужіння очолив Архиєпископ Ясський, Митрополит Молдови і Буковини Феофан (Саву).
Про це йдеться у дописі у Фейсбуці історика і релігієзнавеця Сергія Шумила.
Преподобний Паїсій Величковський (1722 – 1794) – видатний православний подвижник і старець, стараннями якого було відроджено православне старчество в Україні, Росії, Молдові, Румунії та інших країнах. Його послідовниками були засновані знамениті Оптина та Глинська пустині, відновлені Святогірська і Нямецкая лаври, Валаамський монастир та багато інших.
На Афоні старець Паїсій заснував Свято-Іллінський скит. Будучи вихідцем з роду козацьких священиків з Полтавщини, своє початкове духовне становлення він проходив у Київській духовній академії та Києво-Печерській лаврі.
Стараннями старця Паїсія були вперше перекладені на слов'янську мову «Добротолюбіє» та інші творіння святих отців. Після того як у 1743 р. прп. Паїсій Величковський покинув Київ та Україну, він більше ніколи не повертався у рідні краї.