В УПЦ МП вирішили порахувати колаборантів серед правоохоронців

02.11.2022, 13:40
Держава
В УПЦ МП вирішили порахувати колаборантів серед правоохоронців - фото 1
Речник УПЦ МП протоєрей Миколай Данилевич звинуватив ЗМІ в однобокому висвітленні кількості колаборантів серед кліриків УПЦ МП. Він каже, що в СБУ їх значно більше, ніж в УПЦ МП.

«Журналісти однобоко висвітлили це питання, оминаючи слова очільника СБУ, що ворожий вплив здійснюється по різних напрямках суспільного життя», – написав 1 листопада протоєрей у Telegram-каналі.

Він нагадав, що в СБУ минулого тижня заявили про 33 кримінальні справи щодо священнослужителів УПЦ МП, а в.о. голови СБУ Малюк назвав УПЦ МП «ідеальним полем для функціонування ворожої резидентури».

Він каже, що «одиничні випадки колабораціонізму в УПЦ МП ніхто не заперечує і не виправдовує».

Миколай Данилевич наголошує, що не тільки в УПЦ МП є ворожа агентура, вона «працює за різними напрямами: і з військового, і з правоохоронного блоку, і в політиці, також є збір легальної інформації з відкритих джерел. Вони мають багатогранну діяльність.

«Масштаби цього явища в державних і силових структурах, кількість яких незрівнянно більша за кількість таких же випадків у Церкві. Тому в цих питаннях слід мати холодну голову та не підігрівати розділові лінії у суспільстві... Слідчі ДБР від початку повномасштабної війни, розв’язаної Росією, порушили стосовно правоохоронців та державних посадовців 420 кримінальних справ за фактами держзради і колабораціонізму. Окремо, Голова Нацполіції Ігор Клименко заявляв про 1358 фактів співпраці з ворогом», – констатував Миколай Данилевич.

На таку заяву вже відреагував речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря).

«Тільки от в СБУ позбуваються викритих колаборантів, їх позбавляють посад, звань та віддають під суд. І в інших структурах теж.

А в МПвУ ЖОДЕН виявлений колаборант офіційно не звільнений і не покараний. Лазар, Платон та Алексій з Криму, Пантелеймон і Аркадій з Луганщини - далі керують єпархіями, Лазар - далі у МПвУ-синоді? Яких заходів вжито до Єлісєя - втікача з Ізюма та Йосифа - втікача з Ромен, які при відступі московитів подалися на Московію разом з окупантами?», - риторично запитав архиєпископ ПЦУ.