В СБУ розповіли про перевірки підпільної школи УПЦ МП у Києві
Про це повідомляє Фокус.
За фактом функціонування підпільного навчального закладу на території монастиря УПЦ МП "Свято-Покровська Голосіївська пустинь" відкрито кримінальне провадження, повідомив начальник Головного слідчого управління СБУ Андрій Швець в інтерв'ю Censor.NET. Розслідування наразі триває. Він зазначив, що правоохоронці встановлюють усі обставини.
Паралельно до процесу долучилося Міністерство освіти і науки України. У відомстві перевіряють діяльність установи та її відповідність чинному законодавству у сфері освіти. Школа діяла на території Голосіївського монастиря УПЦ МП і не мала необхідної ліцензії.
Освітній процес організовували у форматі, який нагадував повноцінний навчальний заклад. Зокрема, у цьому закладі дітей навчали за програмами, що включали радянські підручники, а також демонстрували російські фільми та використовували відповідний культурний контент.
"Ця інформація перевіряється в межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 436-1 КК України ("Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів")", — зазначив Швець.
Попри це, офіційно діяльність установи могла маскуватися під інші формати, зокрема "сімейний клуб". Однак розклад занять та організація процесу свідчили про ознаки повноцінної школи. Там використовували радянські підручники, демонстрували російські фільми та навчали дітей російських пісень.
"Наразі встановлено, що "слухачами" цього закладу, який функціонував під виглядом "сімейного клубу" при чоловічому монастирі УПЦ МП "Свято-Покровська Голосіївська пустинь", фактично були учні ТОВ "Хотянівський ліцей "Ранчо Скул"", — наголосив Швець.
Правоохоронні органи та освітні структури продовжують перевірку, щоб встановити всі деталі функціонування цього закладу, а також можливі порушення законодавства.
"Призначено семантико-текстуальну експертизу висловлювань учасників цього "клубу", а діяльність установи перевіряють фахівці Міністерства освіти і науки та служби у справах дітей. Після отримання висновків буде ухвалено відповідне процесуальне рішення", — підсумував Андрій Швець.
Нагадаємо, що після розслідування про підпільну школу при Голосіївському монастирі УПЦ МП у Києві його настоятель архиєпископ Ісаакій Ворзельський, за даними журналістів, залишив територію України. Він виїхав до Молдови автомобілем через пункт пропуску Могилів-Подільський – Отач і тривалий час не виходив на зв’язок.