• Головна
  • Новини
  • В УАПЦ Австралії та Нової Зеландії заявили, що не знають, які 3 православні парафії Австралії відійшли до юрисдикції УПЦ КП...

В УАПЦ Австралії та Нової Зеландії заявили, що не знають, які 3 православні парафії Австралії відійшли до юрисдикції УПЦ КП

10.12.2010, 12:17
В УАПЦ Австралії та Нової Зеландії заявили, що не знають, які 3 православні парафії Австралії відійшли до юрисдикції УПЦ КП - фото 1

В редакцію РІСУ 8 грудня надійшов лист від члена консисторії Австралійської та Ново-Зеландської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в діаспорі о. Михайла Смолинця, в якому сказано, що у цій Церкві нічого не знають про перехід якихось трьох православних парафій Австралії під юрисдикцію УПЦ КП та про створення в Австралії вікаріату Київського Патріархату.

exklusiv.gifВ редакцію РІСУ 8 грудня надійшов лист від члена консисторії Австралійської та Ново-Зеландської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в діаспорі о. Михайла Смолинця, в якому сказано, що у цій Церкві нічого не знають про перехід якихось трьох православних парафій Австралії під юрисдикцію УПЦ КП та про створення в Австралії вікаріату Київського Патріархату. Таким чином, представник УАПЦ Австралії та Нової Зеландії відреагував на заяву Митрополита Львівсько-Сокальського УПЦ КП Димитрія (Рудюка), зроблену після його візиту в Австралію.

За словами о. М. Смолинця, Православна Церква Австралії нараховує не 7, як заявив Митрополит Димитрій (Рудюк), а більше 100 парафій, які перебувають у різній юрисдикції. Щодо єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Австралії і Новій Зеландії, то вона складається з одинадцяти активних парафій і однієї місійної, яку очолює архиєпископ Іоан (Дерев’янка), що проживає в Генку, Бельгія.

«Ми є єпархією Української Автокефальної Православної Церкви в діаспорі. Нашим першоєрархом є Глава Української Православної Церкви США (Константинопольський Патріархат) Митрополит Костянтин. Тому, інформація, подана на прес-конференції Митрополитом Димитрієм після візиту Австралії, не відповідає дійсності. Можна лише запитати, про які 7 православних парафій говорив Митрополит і чи це взагалі були українські парафії?», – пише у листі о. М. Смолинець.

Як вже РІСУ повідомляла, на прес-конференції 3 грудня митрополит Львівсько-Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк) повідомив журналістам про заснування в Австралії вікаріату УПЦ КП. За його словами, створення такого Вікаріату відбулося під час його архипастирського до Австралії, який тривав від 18 до 30 листопада.

За словами Митрополита Димитрія, причиною створення Вікаріату було те, що «три православні парафії із семи, які є на Австралійському континенті, заявили про свій намір перейти під юрисдикцію УПЦ КП».

Avstraliya.jpgЯк стало відомо РІСУ, у Верховному суді Південної Австралії з 2002 року по 2004 рік розглядалася судова справа щодо Свято-Михайлівського собору в Аделаїді. Судовий позов подала консисторія УАПЦ Австралії. Верховний суд Південної Австралії вирішив, що парафіяни Свято-Михайлівського собору «мають право молитися під омофором Київського Патріархату». Для підтвердження цього рішення Вищий суд Південної Австралії в березні 2004 року дав право громаді Свято-Михайлівського собору в Аделаїді на зміну парафіяльного статуту.