В УГКЦ анонсували тему Синоду єпископів - 2023, який пройде у Римі

01.09.2023, 10:06
Католики
В УГКЦ анонсували тему Синоду єпископів - 2023, який пройде у Римі - фото 1
Упродовж 3–13 вересня у м. Римі (Італія) відбуватиметься Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви. На цю зустріч зберуться єпископи УГКЦ з усього світу: зі США, Канади, Бразилії, Аргентини, Австралії, країн Західної та Центральної Європи, а також з України.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Владика Андрій Хім’як, Секретар Синоду єпископів УГКЦ, розповів, чому цьогоріч Синод єпископів УГКЦ відбувається у Римі.

"У зв’язку з воєнними діями в Україні, спричиненими масштабним вторгненням окупаційних російських військ, владики прийняли рішення про проведення чергового Синоду єпископів у м. Римі. Адже Рим — це серце Католицької Церкви, з якого пульсує життя до всіх кінців світу. Тож перебування тут стає нагодою для свідчення правди про сучасну воєнну ситуацію в Україні. Водночас Рим є місцем проживання і служіння Святішого Отця Папи Франциска, який постійно переймається долею, як він сам підкреслює, багатостраждального українського народу та докладає багато зусиль у поверненні миру в Європу. І також Рим є місцем поховання святого нашої Української Греко-Католицької Церкви Йосафата Кунцевича, 400-ліття від дня мученицької смерті якого ми відзначаємо цьогоріч", - повідомив єрарх.

За словами владики Андрія Хім’яка, головною темою цьогорічного Синоду єпископів УГКЦ, зважаючи на виклик російської війни проти України, було обрано: "Душпастирський супровід постраждалих від війни".

"Йдеться насамперед про захисників і захисниць нашої держави та їхні сім’ї, про тих, хто перебував у полоні, під насильною окупацією чи був депортований. Також про тих, хто втратив рідних, про тих, кому знищили житло чи вкрали майно, про тих, хто був фізично, психологічно чи емоційно зранений упродовж цієї війни, про розділені відстанню сім’ї. Це буде обговорення і напрацювання душпастирських практик для усіх українців, які потребують допомоги та підтримки зі сторони Церкви", - пояснив Секретар Синоду єпископів УГКЦ .

За його словами,Синод єпископів УГКЦ розпочнеться 3 вересня Літургією у соборі Святої Софії у м. Римі, після якої владики матимуть нагоду поспілкуватися із вірними в еміграції, заробітчанами та біженцями.

Іншим важливим заходом цьогорічного Синоду стане зустріч владик із Папою Франциском, під час якої "вони намагатимуться вчергове донести біль і страждання українського народу, спричинені російською війною".

Третім моментом стане проща Синоду єпископів УГКЦ та вірних УГКЦ із Західної та Центральної Європи, зокрема з Італії до гробу Святого Йосафата з нагоди 400-ліття з дня його мученицької смерті.