В УГКЦ обрали делегата для співпраці із ватиканською Комісією новомучеників

11 січня, 08:56
Католики
В УГКЦ обрали делегата для співпраці із ватиканською Комісією новомучеників - фото 1
Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав іменував о. Тараса Бублика делегатом від УГКЦ для співпраці із ватиканською Комісією новомучеників — свідків віри, перед якою поставлено завдання опрацювати каталог «усіх тих, хто пролив кров за віру в Христа та свідчення Його Євангелія», та зібрати інформацію про новомучеників, які загинули після 2000 року.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«З огляду на важливість ініціативи Святішого Отця Франциска, взявши до уваги припис кан. 114, § 2 ККСЦ, порадившись із владиками — членами Постійного Синоду, який проходив у Чернівцях 12–15 грудня 2023 року Божого, та заслухавши думку владики Ігоря Возьняка, архиєпископа і митрополита Львівського, іменуємо Вас делегатом від УГКЦ для співпраці із Комісією новомучеників — свідків віри», — йдеться у Декреті.

Додамо, що Комісію новомучеників — свідків віри при Дикастерії у справах визнання святих Святіший Отець Франциск заснував у липні 2023 року в межах підготовки до Ювілею 2025 року.

Завдання Комісії — продовжити працю, яку з нагоди Великого ювілею 2000 року ініціював св. Іван Павло ІІ з метою дослідження історії свідків віри ХХ століття. Нова комісія має зібрати дані про новомучеників, які загинули після 2000 року.