• Головна
  • Новини
  • В УГКЦ очікують, що Польща буде стратегічним партнером і адвокатом України у ЄС...

В УГКЦ очікують, що Польща буде стратегічним партнером і адвокатом України у ЄС

17.06.2015, 10:09
В  УГКЦ очікують, що  Польща буде  стратегічним партнером і адвокатом України у ЄС - фото 1
Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав висловив побажання, щоб новообраний Президент Польщі Анджей Дуда підтримував дружні, добросусідські відносини з Україною.

Шевчук.jpgГлава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав висловив побажання, щоб новообраний Президент Польщі Анджей Дуда підтримував дружні, добросусідські відносини з Україною.

Про це Предстоятель Церкви сказав в інтерв’ю Католицькій інформаційній агенції, яке він дав під час свого візиту до Польщі 8‒9 червня цього року.

«Очікуємо, – сказав Блаженніший, – що Польща буде нашим стратегічним партнером і адвокатом у Європейському Союзі».

«Сильний біль наповнив наші серця, коли в 2010 році сталася авіакатастрофа у Смоленську, в якій загинули представники польської еліти разом із президентом Лехом Качинським. Дуже важливо довідатися всю правду щодо цієї катастрофи. Також мусимо сказати всю правду про те, що відбувається в Україні. Тільки правда може зцілити й об'єднати нас», – відзначив Глава Церкви.

Предстоятель УГКЦ запросив Президента Польщі якомога швидше відвідати Україну. «Цього року Єпископські конференції Польщі та Німеччини відзначатимуть 50-річчя обміну посланнями примирення і прощення між двома країнами. У контексті цієї історичної події ми повинні дивитися і на польсько-українські відносини», – вважає Блаженніший Святослав.

«Ми повинні, – продовжив Глава УГКЦ, – дивитися не тільки на минуле, а й будувати майбутнє. Мусимо в цьому дусі зробити в Польщі та Україні черговий крок вперед, щоби справа примирення була не лише ініціативою кількох єпископів із двох боків, а й пробудила в наших відносинах "спільний рух", аби ми зрозуміли, що вільна Україна має вирішальне значення для вільної Польщі й навпаки. Сьогодні йдеться про нашу і вашу свободу!». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.