Стратегію розвитку соціального служіння проголосили в УГКЦ

17.09.2022, 10:15
Католики
Стратегію розвитку соціального служіння проголосили в УГКЦ - фото 1
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 9 вересня 2022 року підписав Декрет про стратегію розвитку соціального служіння УГКЦ. Вона запрацює через два місяці від дня електронного опублікування документу «Стратегія розвитку соціального служіння УГКЦ». Цей документ затвердив Синод єпископів УГКЦ, що відбувся 7–15 липня 2022 року в Перемишлі.

"Соціальне служіння — це діяльність, спрямована на розв’язання соціальних проблем і забезпечення соціальної справедливості, що охоплює весь спектр соціальної активності та включає в себе надання волонтерської допомоги, благодійництво та організовані форми надання соціальних послуг потребуючим особам і групам задля забезпечення їх цілісного розвитку", — зазначено в документі.

Також наголошено, що Стратегія соціального служіння УГКЦ має на меті вказати вірним основні напрямки зусиль задля розвитку спроможності нашої Церкви забезпечити гідну відповідь на наявні та прийдешні суспільні виклики і домогтися підвищення ролі нашої Церкви в поширені християнських цінностей серед суспільства, громад, родин та осіб.

Документ «Стратегія соціального служіння УГКЦ» має такі пріоритетні цілі: плекання духу жертовності та соціальної відповідальності; служіння на благо нужденних та інституційний розвиток і професіоналізація соціального служіння УГКЦ.

У Стратегії також представлено програму діяльності на всіх церковних рівнях.

Серед очікуваних результатів зазначено: запровадження практик соціального служіння (зокрема в День убогого, в неділю блудного сина — день особливої опіки над в’язнями; у м’ясопусну неділю — день соціального служіння і благодійності та в соціальні дні проводяться відповідні просвітницькі й благодійні заходи тощо), поширених в усій Церкві; налагодження доброї співпраці з Папською радою для сприяння цілісному розвитку людини; членство УГКЦ в Карітасі Інтернаціоналіс та Карітасі Європи; участь УГКЦ в роботі Комісії соціального служіння Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та громадських рад щодо співпраці ВРЦіРО з міністерствами (Україна); активна діяльність мережі Карітасу, основаній на церковній мережі; проведення та координація в єпархії соціальних днів та інші.