В УГКЦ провели форум про соціальне служіння

03.12.2021, 14:26
Католики
В УГКЦ провели форум про соціальне служіння - фото 1
У четвер, 2 грудня, напередодні Міжнародного дня волонтера, у режимі онлайн відбувся V Форум соціального служіння УГКЦ «Соціальна відповідальність у громаді: від волонтерства до соціального підприємництва».

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, у вступному слові Глава УГКЦ наголосив, що учасники Форуму зібралися в ім’я найважливішої справи, яку може у своєму житті робити людина, – любити ближнього. «Неможливо бути людиною, якщо не вміємо любити. Саме тому нам важливо навчитися цього так само, як людина вчиться необхідних життєвих навичок», – переконаний Блаженніший.

Предстоятель звернув увагу, що серед учасників Форуму багато молоді. «Мені дуже приємно, що серцевина християнського життя є потягаючою для молодого покоління, що ми справді відчуваємо себе вповні християнами, коли разом вміємо і вчимося чинити добро», – сказав він і додав, що служіння, дияконія – невід’ємна частина християнського життя, а тому християнин, який не чинить добро, не може до кінця бути християнином.

«Ми відчуваємо, що свобода – це здатність чинити добро. А чинити добро – це брати на себе відповідальність за добро іншої людини», – ствердив Блаженніший Святослав.

В УГКЦ провели форум про соціальне служіння - фото 83503

Волонтерську діяльність Глава УГКЦ назвав першим кроком відповідальної людини. Волонтерство, за його словами, відкриває внутрішній духовний зміст доброчинності, всякого доброго діла, і до нього людину кличе власне сумління.

«При цьому важливо чинити добро вправно, навіть професійно», – наголосив Глава УГКЦ.

Предстоятель побажав учасникам Форуму, щоби вони після його закінчення стали ще більш здатними до кращих добрих діл, навчилися один в одного краще чинити добро, яке так потрібно сьогодні людям, зокрема в наших громадах, парафіях в Україні. «Чинити добро не тяжко, бо це не про якісь зовнішні речі. Чинити добро – це щось, що належить до природи християнського життя», – зазначив він.

Участь у Форумі взяла також президентка Карітас України Тетяна Ставнича.

Вона зазначила, що служіння у соціальній сфері змінює не лише потребуючих, а й тих, хто звершує таке служіння: «Під час поїздок я побачила велику потугу від людей, які запалені ідеєю допомагати ближньому. Коли ми говоримо про волонтерство, говоримо про можливість ділитися цією ідеєю з іншими людьми, щоби вони відчули духовний зріст від можливості допомагати ближньому».

Відтак Анна Бондаренко, керівниця і засновниця Української волонтерської служби, представила стан волонтерства в УГКЦ, зокрема в мережі «Карітас».

У межах Форуму відбулася презентація оновленого видання посібника з організації соціального служіння у громадах.

Після цього о. Любомир Яворський, патріарший економ, розповів про соціальне підприємництво. На його переконання, щоб допомогти людям, треба об’єднуватися.

Такий Форум соціального служіння в Українській Греко-Католицькій Церкві проходить щороку. Це, як наголошують в УГКЦ, дає змогу поширювати досвід, обговорювати пріоритети на наступний рік і надавати поштовх для соціального служіння у громадах.