В УГКЦ видали посібник для душпастирів «Глуха людина і Церква»
Відділ соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ спільно з Центром душпастирства осіб з вадами слуху «Надія» видали пасторальний посібник «Глуха людина і Церква».
Книжку буде презентовано та поширено в єпархіях і семінаріях УГКЦ. В основі посібника «Глуха людина і Церква», зазначає Департамент інформації УГКЦ, лежить дискурс Католицької Церкви на Заході та міжнародної спільноти глухих вірних.
Як вважають автори книжки, сприйняття та переосмислення цього досвіду дозволить творити підходи та методи праці з глухими, відповідні до української ситуації.
Видання має на меті ознайомити читачів з проблемами людей, які мають вади слуху, формулювання основних аспектів пасторальної роботи з цією групою, озвучення стереотипів, які перешкоджають активнішій участі глухих у житті Церкви.
«Робота Церкви з людьми з вадами слуху триває протягом століть і йдеться не лише про акти милосердя чи навчання релігії, а й про загальну освіту та виховання. Попри те, сьогодні глухі часом говорять про труднощі, з якими стикається глуха людина в Церкві, а також про відчуження, що існує між Церквою та культурою глухих, про нерелігійний світогляд глухих. Підставою для таких тверджень є те, що вплив Церкви та релігії на культуру та життя спільноти глухих протягом їх існування не достатньо досліджений і відомий. Особливий контекст України полягає ще й у тому, що протягом радянського періоду глухі під час їхнього життя перебували під довготривалою опікою держави, яка релігійні переконання всіляко висміювала та знищувала. Це також наклало свій відбиток на культуру глухих в Україні», - зазначив о. Олег Лазуркевич, директор Центру "Надія" УГКЦ.