• Головна
  • Новини
  • В УГКЦ відзначили 50-річчя освячення храму Святої Софії у Римі...

В УГКЦ відзначили 50-річчя освячення храму Святої Софії у Римі

02.09.2019, 10:40
В УГКЦ відзначили 50-річчя освячення храму Святої Софії у Римі - фото 1
Священнослужителі УГКЦ та прочани з усього світу урочисто відзначили 50-річчя освячення храму Святої Софії у Римі.

Священнослужителі УГКЦ та прочани з усього світу урочисто відзначили 50-річчя освячення храму Святої Софії у Римі.

Головна подія святкувань – Архиєрейська Божественна Літургія. Її 1 вересня очолив Патріарх Святослав у співслужінні з єпископами Синоду УГКЦ.

На Богослужінні молилися паломники, представники духовенства та монашества, Серед гостей свята були кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для Східних Церков, та кардинал-емерит Доменіко Калканьйо. На урочистостях також були присутні п’ятий президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною та посол України у Ватикані пані Тетяна Іжевська.

У своїй проповіді Предстоятель Святослв згадав постать Патріарха Йосифа Сліпого, який зробив великий внесок для розвитку Церкви та українського народу. Завдяки, зокрема, йому УГКЦ тепер є глобальною, єдиною Церквою.

«Будуючи цей собор, - сказав він, - Патріарх Йосиф у своїй премудрості, як віддзеркаленні Премудрості Божої, залишив маніфест ідентичності українця, українського християнина, вірного сина і доньки УГКЦ. Свого часу він сказав, що цей собор є дзеркалом Софії Київської. Йосиф Сліпий хотів показати Божу Премудрість і бажав прославити її у цьому соборі. Це київське християнство, наше народне буття, — є дзеркалом божественної мудрості».

Як інформує «5 канал», після Літургії відбулося освячення ювілейного хреста. З нагоди річниці його встановлять поруч із храмом.

Напередодні паломники мали змогу відвідати музей-помешкання Патріарха Йосифа Сліпого, почитати книгу і переглянути фільм, присвячені його біографії.

Саме Йосиф Сліпий був ініціатором і зачинателем будівництва собору Святої Софії у другій половині ХХ століття.

Патріарх Святослав із нагоди річниці записав відеозвернення, у якому закликав українців та українську діаспору взяти участь у святкуванні золотого ювілею храму, який, за його словами, став серцем українського світу і благовісником свободи.