В УГКЦ згідні з УПЦ (МП), що Церква – не підприємство

16.09.2011, 11:02
Церква не є суб'єктом підприємницької діяльності, а тому має сплачувати комунальні тарифи, встановлені для населення, а не підприємств. Про це заявив керівник департаменту інформації Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) о. Ігор Яців, коментуючи чинну постанову Кабінету міністрів України № 869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги" як для підприємств, так і для церков.

Церква не є суб'єктом підприємницької діяльності, а тому має сплачувати комунальні тарифи, встановлені для населення, а не підприємств. Про це заявив керівник департаменту інформації Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) о. Ігор Яців, коментуючи чинну постанову Кабінету міністрів України № 869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги" як для підприємств, так і для церков, повідомляє Український тиждень з посиланням на. Gazeta.ua.

"Це несправедливо, коли Церква платить за спожиту електроенергію чи газ за тарифами комерційних підприємств, які заробляють кошти, ведучи підприємницьку діяльність. Церква не є суб'єктом підприємницької діяльності. Вона здійснює свою діяльність за пожертви вірних, які вже є оподатковані на місцях праці вірян", - зауважив о. Яців.

На його переконання, комунальні тарифи для храмів мають бути на тому ж рівні, що і для населення.

Священик зазначив, що його Церква не розглядала ще можливість оскарження урядової постанови, оскільки подібні питання вирішуються спільно із членами Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій, куди входить і УГКЦ.

"Дискусія на цю тему буде значно змістовнішою і продуктивнішою, якщо вестиметься на рівні всієї ради, а не окремої конфесії", - уточнив о. Ігор Яців.

За його словами, нове засідання ради ще не проводилось. "Я не знаю, коли відбудеться наступна зустріч. На попередньому засіданні ради комунального питання ще не існувало", - додав керівник департаменту інформації УГКЦ.

Нагадаємо, 9 вересня у листі до глави держави Предстоятель УПЦ (МП) Володимир просив не підвищувати Церкві комунальні платежі.