В Угорщині отримав нагороду український фільм «Мати Апостолів»

19.08.2022, 14:00
Культура
В Угорщині отримав нагороду український фільм «Мати Апостолів» - фото 1
На Першому кінофестивалі ім. Адольфа Цукора, який пройшов в угорському місті Матесалка, український фільм «Мати Апостолів» отримав нагороду «Найкращий міжнародний художній фільм».

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомила Надзвичайний і повноважний посол в Угорщині Любов Непоп.

За її словами, режисер фільму Заза Буадзе був відзначений нагородою «Найкращий режисер», продюсер Дмитро Овечкін – нагородою «Найкращий продюсер», а акторка Наталія Половинка – нагородою «Найкраща актриса». Крім того, фільм отримав спеціальну нагороду Starscron LTD.

Пані посол зауважила, що, на жаль, з огляду на триваючу російську повномасштабну війну проти України, представники знімальної групи не змогли особисто бути присутніми.

«Дякуючи від їхнього імені, відзначила, що фільм розповідає про відчуття, які з 2014 року, коли почалася російська агресія проти України, що з 24 лютого перейшла у повномасштабний напад на нашу державу, переживають багато українських матерів, адже їхні сини і дочки змушені боронити Україну від агресора», – написала Любов Непоп.

Вона висловила сподівання, що ця допомога та солідарність допоможе українцям перемогти.

«У казках добро завжди перемагає зло. Мистецтво, фільми прагнуть показати, як зробити так, щоб добро перемагало зло і в реальності. Сьогодні наша боротьба - це боротьба добра проти зла, в якій ми відчуваємо підтримку тих, хто стоїть поруч з нами, а, отже, наша перемога буде спільною. Я вірю, що як український фільм переміг на цьому фестивалі, так і ми разом переможемо в цій боротьбі і Україна поверне мир і свою територіальну цілісність», – наголосила пані посол.