В Україні можуть повернути пільгові тарифи на газ для церков і релігійних організацій

25.11.2020, 09:43
Держава
В уряді буде обговорюватися питання повернення пільгових тарифів на газ для релігійних організацій.

В Україні можуть повернути пільгові тарифи на газ для церков і релігійних організацій - фото 62265

 

Про це заявила глава Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна“.

Вона зауважила, що в процесі підготовки карантинних заходів, зокрема локдауну, важливо заздалегідь проговорити економічні механізми, які будуть застосовані в цьому випадку.

“Що відбувається зараз? З весни обмежена відвідуваність храмів та інших будівель релігійних організацій, відповідно, менші надходження пожертвувань. Разом з тим істотно зросли тарифи на газ, опалення, через те, що зараз закінчилася дія документа, який встановлював пільги для церков, і зараз вони мають комерційний тариф “, – розповіла Богдан.

За її словами, це як раз одне з питань, яке обговорювалося на нещодавній зустрічі прем’єр-міністра Україн Дениса Шмигаль із Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій.

На уточнення, чи може норма про пільги на газ для церков бути повернута, глава Держетнополітики заявила, що як мінімум це питання розглядатимуть.

"У західних країнах, коли вводять повний локдаун, це йде пакетом з фінансовими стимулами дуже серйозного рівня. Тоді в суспільства немає стресу від обмежень, бо всі розуміють, що вони економічно підстраховані. Але якщо немає фінансової подушки, якщо немає розуміння “чому в метро можна, а тут не можна”, то виникає напруга й стрес ‒ це сценарії, яких варто уникнути", - відповіла Олена Богдан.