В Україні пропонують скасувати перенесення робочих днів через свята

28 січня, 09:00
Держава
У Верховній Раді зареєстрували законопроект №4597 про заборону перенесення робочих днів.

Про це повідомляє «Я і Закон» з посиланням на текст законопроекту.

Згідно з документом, кожен рік Кабінет міністрів видає відповідні розпорядження про перенесення тих чи інших робочих днів, які є наступними після святкових або неробочих днів, мотивуючи своє рішення створенням сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціональним використанням робочого часу.

Тобто, в разі, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
У пояснювальній записці говориться, що надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами.

«Крім того, перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, іноді - два рази на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника. У той же час, перенесення робочих днів іноді призводить до чотирьох неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня», - йдеться в записці.

На думку авторів законопроекту, перенесення вихідних - це радянська традиція, і в таких країнах, як Білорусь, Польща, Словаччина, Чехія, Литва, Франція, Німеччина, Данія, Нідерланди, США та інших країнах такої практики немає.

Законопроектом передбачається внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України, яким пропонується заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків, встановлених Кодексом.

Теги: #ВРУ