В Україні росіяни пошкодили щонайменше 92 релігійні споруди, - Людмила Денісова

06.05.2022, 09:34
Культура
В Україні росіяни пошкодили щонайменше 92 релігійні споруди, - Людмила Денісова - фото 1
В Україну вже зафіксували 242 випадки знищення росіянами культурної спадщини українського народу. Зокрема окупанти знищили або пошкодили щонайменше 92 релігійні споруди.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, зруйновано та пошкоджено 16 пам’яток національного значення, 72 – місцевого значення та 6 щойно виявлених.

Найбільше руйнувань зазнали об’єкти культурної спадщини в Харківській області – 84, в Донецькій – 45, в Київській – 38, в Чернігівській – 24, в Луганській – 17, в Сумській – 14.

Окупантами знищено або пошкоджено 92 релігійні споруди, з них 35 –пам’ятки історії, архітектури та містобудування, 29 меморіальних пам’ятників на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 19 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 33 будинки культури, театри, бібліотеки та інші об’єкти цінної історичної забудови.

"Знищуючи нашу культурну спадщину, РФ намагається стерти національну ідентичність українського народу. Війська агресора порушують статті 4 та 5 Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. Такі дії агресора відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду є воєнним злочином", - наголошує Денісова.

Вона закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень РФ прав людини в Україні.